پرداخت 10 ميلياردريال تسهيلات اشتغال به متقاضيان در شوش

شوش - ايرنا - فرماندار شهرستان شوش گفت: از ابتداي امسال تاكنون بيش از 10 ميليارد ريال تسهيلات از سوي صندوق كار آفريني و اميد به متقاضيان مشاغل خانگي در راستاي اشتغال پرداخت شده است.

به گزارش ايرنا رضا نجاتي روز چهارشنبه در نشست شوراي اشتغال شهرستان شوش در سالن اجتماعات فرمانداري خواستار تغيير نگاه نسبت به اشتغال شد و گفت:تغيير نگرش جامعه در زمينه اشتغال در خصوص استخدام در ادارات دولتي و شركت هاي صنعتي ضروري است.
وي راه اندازي مشاغل خانگي و كارگاه هاي توليدي كوچك، متناسب با نياز بازار و با بهره گيري از تسهيلات دولت را ظرفيت مناسبي دانست و گفت: اين امر موجب اشتغال بخش زيادي از افراد جامعه خواهد شد.
نجاتي همچنين با اشاره به روزهاي پاياني سال و نزديك شدن به ايام نوروز بر راه اندازي هرچه سريعتر بازارچه هاي خود اشتغالي بانوان تاكيد كرد و گفت: متوليان امر برپايي اين بازارچه ها تمامي شرايط را براي استفاده متقاضيان تسهيل نمايند.
فرماندار شوش بر تسريع در پرداخت مطالبات و حقوق كارگران شركت هاي صنعتي شهرستان تاكيد كرد وگفت: مجموعه مديران اين شركت ها تا قبل از اتمام سال جاري نسبت به پرداخت عيدي و پاداش كارگران اقدام كنند.
وي خواستار نظارت جدي صندوق كار آفريني و اميد شهرستان شوش بر وام هاي پرداختي به متقاضيان شد و گفت: اين صندوق با انجام بازرسي نسبت به بررسي ظرفيت هاي اشتغال ايجاد شده با پرداخت اين وام ها اقدام نمايد.
نجاتي همچنين از پرداخت پنج ميليارد ريال تسهيلات از سوي بانك هاي شهرستان شوش براي اجراي 126 طرح مشاغل خانگي خبر داد.
سيدناصر حسيني رييس اداره تعاون ،كار و رفاه اجتماعي شوش نيز ضمن ارائه گزارش يكساله از اقدامات اين اداره گفت: تاكنون بيش از يك هزار و 130 فرصت شغلي در سامانه رصد شهرستان به ثبت رسيده كه حاصل همراهي و همكاري تمامي دستگاه هاي عضو شوراي اشتغال شهرستان شوش بوده است.
7280/6068

سرخط اخبار استان‌ها