۳ اسفند ۱۳۹۵،‏ ۱۸:۰۰
کد خبر: 82439531
۰ نفر
وزیر اطلاعات: داعش مولود توطئه آمریكایی اسرائیلی است

سنندج - ایرنا - وزیر اطلاعات گفت: گروه تكفیری داعش مولود توطئه آمریكایی و اسرائیلی بوده و هدف آن ایجاد اختلاف و تفرقه در بین مسلمانان برای تامین امنیت رژیم صهیونیستی است.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی وزارت اطلاعات، حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی روز سه شنبه در جمع ائمه جمعه سه استان كرمانشاه، آذربایجان غربی و كردستان در سنندج افزود: هیچ وقت جمهوری اسلامی مسئله تكفیری ها را با اهل سنت مرتبط نمی كند.
وی با اشاره به مخالفت های اهل سنت با جریان های انحرافی تصریح كرد: اولین كسانی كه در برابر وهابیت قرار گرفتند و مخالفت كردند اهل سنت بودند.
وی ادامه داد: حرف علمای اهل سنت و ائمه جمعه در میان مردم خریدار دارد و نمود عینی این مهم دعوت عمومی ائمه جمعه برای حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن بود كه خوشبختانه این دعوت با استقبال گسترده مردم همراه شد.
وزیر اطلاعات گفت: دشمن با عملیات روانی به دنبال تضعیف روحیه انقلابی مردم است و مردم باید نگران این موضوع نباشید و همچنان ضمن حضور در صحنه از نظام و انقلاب دفاع كنید.
وی با اشاره به اهمیت وحدت در جامعه گفت: همه ید واحده یك امت هستیم و زیر پرچم ولایت فقیه زندگی می كنیم و به همین دلیل باید فاصله دلها كم شود.
وی اظهار كرد: وزارت اطلاعات توطئه های زیادی علیه كشور را خنثی كرده و هر ساله ضریب امنیتی كشور افزایش یافته است
علوی با اشاره به توطئه های بی پایان دشمن یادآور شد: امروز تمام دنیا بسیج شده است تا در جمهوری اسلامی اتفاق امنیتی بیافتد، كه اگر ما باهم باشیم دشمن ناامید و مایوس می شود.
حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی وزیر اطلاعات صبح امروز سه شنبه به منظور شركت در چند برنامه مختلف وارد سنندج مركز كردستان شد و در فرودگاه این شهر مورد استقبال مسئولین استان قرار گرفت.
شركت در همایش وحدت بین علمای شیعه و سنی، نشست با ائمه جمعه استان كردستان، همایش نخبگان و متنفذین و شورای تامین از جمله برنامه های وزیر اطلاعات در سفر به استان كردستان است.
3020/ *دریافت كننده: عبدالله رحمانی* انتشار دهنده: علی شریفی