تاكيد فرمانداراهواز بر جلوگيري ازكشتار غير مجاز دام سنگين در سطح شهر

اهواز-ايرنا- فرماندار اهواز خواستار جلوگيري از كشتار دام سنگين غير مجاز در بازارچه هاي سطح شهر و برخورد قانوني با افراد متخلف شد.

به گزارش ايرنا اسماعيل ارزاني بيرگاني سه شنبه در يازدهمين جلسه شوراي سلامت و امنيت غذايي اين شهرستان با اشاره به كشتار بي رويه دام سنگين در برخي از مناطق اهواز از جمله جمعه بازار كوي مهديس بر جمع آوري و برخورد قانوني با افراد متخلف تاكيد كرد.
وي از اجراي طرح بسيج سلامت نوروزي از ابتداي اسفند ماه در اين شهرستان خبر داد و گفت: هدف اجراي اين طرح تامين و ارتقاي سلامت شهروندان و مسافران نوروزي و همچنين نظارت بر مكان هاي توليد و عرضه مواد غذايي،خوراكي و آشاميدني در اماكن عمومي و اقامتي عنوان كرد.
وي در ادامه با اشاره به وجود پديده گرد و خاك شديد در روزهاي گذشته از اجراي طرح پاكسازي دراين شهرستان خبر داد و افزود: شستشوي خيابان ها،اماكن عمومي، و فضاي سبز شهري به صورت شبانه روز در حال انجام است.
فرماندار اهواز با تاكيد بر ساماندهي وضعيت دستفروشان اهواز گفت: دستفروشي را هيچ فروشنده اي به عنوان شغل ثابت محسوب نمي كند و اكثر اين فروشنده ها با اين وضعيت موافق نيستند و بدنبال درآمد و بهتر شدن وضعيت معيشت زندگي خود هستند.
ارزاني بيرگاني با بيان اينكه بعداز 10ماه پيگيري، اين دستفروشان را از هسته مركزي شهر به مكان مناسب تر منتقل داديم، خواستار تسريع در ساماندهي وضعيت مكان اين دست فروشان از سوي دستگاه هاي ذيربط شد.
رئيس شوراي سلامت و امنيت غذايي كلانشهر اهواز در ادامه بر فعال تر شدن ستاد اتلاف تاكيد كرد و گفت: وجود سگ هاي ولگرد براي شهروندان مشكلات زيادي بوجود آورده است.
ارزاني بيرگاني اضافه كرد: ساماندهي و جمع آوري نكردن پسماند شهري يكي از عوامل افزايش سگ ها در سطح شهر اهواز شده است و ستاد اتلاف بايد با جديت بيشتري اين حيوانات را جمع آوري كند.
رئيس مركز بهداشت غرب اهواز نيز در ادامه با بيان اينكه از ابتداي امسال تاكنون بيش از 50تن مواد غذايي غير مجاز در بهداشت شرق و غرب اهواز جمع آوري شده ، خواستارجلوگيري از عرضه مواد غذايي ، آجيل و شيريني در ايام نوروز شد.
مهرداد شريفي توزيع و عرضه غيرقانوني مواد غذايي ته لنجي را بعنوان معضلي در سطح شهر اهواز خواند و گفت: متاسفانه عرضه غير قانوني اين مواد غذايي غير بهداشتي در اهواز از سوي افرادي متخلف باعث به خطر افتادن سلامت شهروندان شده است.
وي در پايان با بيان اينكه جمع آوري اين مواد غذايي يكي از دغدغه هاي اصلي مركز بهداشت است ،خواستار حمايت دستگاه قضا و ديگر دستگاه هاي ذيربط براي جمع آوري اين مواد غذايي و خوراكي در سطح شهر اهواز شد.
به گزارش ايرنا طرح بسيج سلامت هرساله براي سلامت شهروندان و مسافران و ارتقاي شاخصه هاي بهداشتي مراكز توليد و عرضه موادغذايي،خوراكي و آشاميدني و اماكن عمومي از ابتداي اسفند تا پايان نوروز در سراسر كشور اجرا مي شود.
7467/6002
خبرنگار:باقرابراهيمي**انتشار دهنده : كبري آقازري
كانال خبري ايرنا خوزستان:irnaahvaz@
براي دريافت لحظه به لحظه اخبار استان خوزستان به كانال http://www.telegram.me/irnaahvaz بپيونديد.

سرخط اخبار استان‌ها