خسروی: نهادهای حقوق بشری سعی در پاكسازی سوابق سیاه منافقین دارند

تهران - ایرنا - سخنگوی شورای عالی امنیت ملی گفت: جمهوری اسلامی ایران یكی از قربانیان تروریسم است و بیشترین تعداد شهروندان و مسوولان كشور توسط گروهك تروریستی منافقین ترور شده اند اما نهادهای حقوق بشری بدون توجه به این مساله، سعی دارند سوابق سیاه آنان را پاكسازی كنند.

به گزارش ایرنا از دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی، كیوان خسروی عصر سه شنبه در دیدار گزیم پودگوریتسا رئیس خبرگزاری دولتی آلبانی افزود:‌ رویكرد خطرناك و فرقه ای سران سازمان منافقین كه با شست وشوی مغزی اعضا و به گروگان گرفتن آنها سعی دارند منافع نامشروع خود را تامین كنند بایستی در رسانه های اروپایی و مستقل تشریح شود تا آسیب های آن برای مردم اروپا به حداقل برسد.
معاون فرهنگ و ارتباطات دبیرخانه تصریح كرد: در ابتدای پیدایش گروه های تروریستی النصره در سوریه و داعش در عراق، منافقین از هر دو جریان حمایت كردند كه نشان دهنده وجود هویت و رویكرد مشترك میان آنان است.
وی با اشاره به توسعه تهدیدات ناشی از افراط گرایی، خشونت و تروریسم در سطح منطقه و عرصه بین الملل وضرورت مقابله هوشمندانه رسانه ها با این پدیده شوم اظهار داشت: همكاری رسانه های مستقل از طریق تشكیل و فعال سازی اتاقهای فكر و اندیشكده های مشترك، نقش تعیین كننده ای در اتخاذ رویه های تاثیر گذار در مقابل اقدامات رسانه ای و تبلیغاتی شبكه های افراط وخشونت بدنبال خواهد داشت.
وی تبادل مستقیم اخبار و تحلیل های رسانه ای میان دو كشور را موجب شكستن انحصارهای خبری رسانه های وابسته به قدرت ها و در نتیجه اطلاع رسانی شفاف و آگاهی بخشی بی واسطه به افكار عمومی دو كشور دانست و افزود؛ تفاهم صورت گرفته در این خصوص میان تهران و تیرانا واجد ویژگیهای مهمی است .
خسروی، اتخاذ برخی رویكردهای رسانه ای از سوی شبكه های وابسته به نظام سلطه را موجب شكل گیری احساس تبعیض در جوامع مختلف و زمینه ساز سربازگیری گروه های تروریستی و تكفیری دانست و افزود: بی تفاوتی رسانه های غربی نسبت به كشتار صورت گرفته در كشورهای منطقه و در مقابل برجسته نمودن یك اقدام تروریستی در كشور اروپایی بدون شك موجب شكل گیری احساس دوگانه وتبعیض آمیزمی شود.
رئیس خبرگزاری دولتی آلبانی نیز با تاكید بر لزوم همكاری و تعامل بیشتر میان رسانه های ایران و آلبانی باتوجه به اشتراكات فراوان دو كشور، اطلاع رسانی خبرهای صحیح و تاییدشده را اولویت این خبرگزاری دانست.
گزیم پودگوریتسا افزود: رسانه های مستقل نباید اجازه دهند تروریست ها از آنها برای اطلاع رسانی و تبلیغات مدنظر خود سوء استفاده كنند.
سیام**6084**1449*تنظیم:امیر خان زاده*انتشار:امیر كاردان راد

سرخط اخبار سیاست