اختصاص  سه دستگاه آمبولانس به شبكه بهداشت و درمان بندرماهشهر

بندر ماهشهر - ایرنا - مسئول مركز مدیریت حوادث و فوریت های پزشكی بندرماهشهر گفت:سه دستگاه آمبولانس مجهز به شبكه بهداشت و درمان شهرستان اختصاص یافت.

'قدرت كرد ' عصر دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:با پیگیری سرپرست شبكه بهداشت و درمان شهرستان، سه دستگاه آمبولانس از نوع دیزلی با تمامی تجهیزات مورد نیاز و اعتبار هزینه شده 7 میلیارد و 500 میلیون ریال طی چند سال اخیر به شهرستان ماهشهر اختصاص یافت.
وی با اشاره به وجود پنج پایگاه فعال پیش بیمارستانی در این شهرستان گفت:از این تعداد 2 پایگاه مربوط به پایگاه درون شهری در بخش بندر امام و بندر ماهشهر و سه پایگاه جاده ای در محور های مواصلاتی ماهشهر- اهواز، ماهشهر- رامشیر، شهید چمران است.
كرد افزود: اكنون در مركز فوریت های پزشكی شهرستان ماهشهر با 10 دستگاه آمبولانس، 32 نفر شاغل هستند.
وی در ادامه به سه پایگاه فوریت های پزشكی مصوب شده عقب افتاده از طرح توسعه سوم و چهارم برای گسترش پایگاه های فوریت های پزشكی اشاره كرد و گفت: خوشبختانه از این تعداد، یك پایگاه جاده ای ماهشهر- هندیجان با سرمایه گذاری خصوصی آماده بهره برداری است كه همزمان با آغاز سال جدید با تامین نیرو آغاز به كار می كند.
مسئول فوریت های پزشكی شهرستان ماهشهر در ادامه با بیان اینكه رسالت مراكز فوریت های پزشكی انجام خدمات پیش بیمارستانی است، افزود:متوسط آمار اعزام ماهیانه پیش بیمارستانی 300 الی 350 مورد بوده كه 20 الی 30 مورد آن مربوط به اعزام های بین مراكز است.
كرد اظهار داشت: انتظار می رود در آینده با هدف بهبود خدمات رسانی، رسالت خدمات پیش بیمارستانی فوریت های پزشكی حفظ شود و موارد ارجاعی بین بیمارستانی به مركز فوریت های پزشكی، با اختصاص آمبولانس های استیجاری به بیمارستان ها حذف شود.
مركز شهرستان بندرماهشهر در فاصله 110 كیلومتری اهواز مركز استان خوزستان قرار دارد.
7104/6152 آمنه محتشمی تنظیم كننده:مسعود گادار *** انتشار:سیدبهادر حسینی
كانال خبری ایرنا خوزستان:irnaahvaz@
برای دریافت لحظه به لحظه اخبار استان خوزستان به كانال http://www.telegram.me/irnaahvaz بپیوندید.

سرخط اخبار استان‌ها