پرداخت يارانه به صورت مساوي با استمرار و توسعه حمل و نقل عمومي مغاير است

تهران- ايرنا- معاون حمل و نقل و ترافيك شهرداري تهران با بيان اينكه به منظور توسعه حمل و نقل عمومي بايد به سمت واقعي كردن قيمت بليت ها حركت كرد گفت: پرداخت يارانه به صورت يكسان به افراد با استمرار و توسعه حمل و نقل عمومي مغاير است.

به گزارش خبرنگار ايرنا مازيار حسيني در حاشيه بازديد هنرمندان از پلازاي وليعصر(عج) درجمع خبرنگاران با اشاره اظهارات روز گذشته خود در خصوص ضرورت واقعي كردن قيمت بليت حمل و نقل عمومي افزود: بايد به اين نكته دقت كرد كه تا چه ميزان به سمت واقعي شدن قيمت ها حركت مي كنيم.
وي با بيان اينكه درحال حاضر قيمت واقعي بليت مترو و اتوبوس بسيار بيشتر از مقدار كنوني است و يك سوم آن از شهروندان دريافت مي شود خاطرنشان كرد: بايد يارانه حمل و نقل عمومي با حفظ شان افراد به شهروندان نيازمند پرداخت شود و حتي اگر در صورت ضرورت عده اي از شهروندان بايد بتوانند به صورت رايگان از حمل و نقل عمومي استفاده كنند.

*پلازاي وليعصر(عج) به مباحث فرهنگي اختصاص مي يابد
حسيني در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به اينكه پلازاي وليعصر(عج) در هفت طبقه زيرزميني و در فضايي در مساحت 42 هزار متر مربع ساخته شده است اظهار كرد: اين فضا به منظور انجام اقدامات فرهنگي در اختيار معاونت اجتماعي و فرهنگي مترو قرار خواهد گرفت.
به گفته وي پلازاي وليعصر(عج) تا پايان امسال به بهره برداري مي رسد.
معاون شهردار تهران با بيان اينكه ساخت پلازاي وليعصر (عج) با بهره گيري از معماري ايراني اسلامي بوده است خاطرنشان كرد: در ساخت اين سازه از آجر به عنوان قديمي ترين المان معماري ايران استفاده شده است.
وي تصريح كرد: از فضاي باز اين سازه مي توان به عنوان يك صفحه شهري بهره گرفت.
حسيني افزود: با برچيده شدن حصار كارگاهي كار فضاي سبز اطراف اين ميدان انجام مي شود.
'پلازا' لغتي با ريشه اسپانيايي كه به معناي محل و معبري است كه در آن پياده رو بر سواره‌رو و خودرو غلبه داشته و در آن مراكز خريد و صندلي‌هايي براي استراحت موقت عابران تعبيه مي‌شود.
'پلازا' نسخه مدرن بازارچه‌هاي سنتي است و نمود امروزي آن را مي‌توان در ميدان نقش جهان اصفهان و يا خيابان 15 خردادهم ديد.
*براي اطلاع از اخبار متنوع انتشار يافته در شبانه روز با كانال ايرنا استان تهران در تلگرام به نشاني @IRNATEHRAN همراه شويد.
خبرنگار: عاطفه نژاد سالاري - انتشار: محمد آجورلو
تهرام/1109/9353//1348