۱ اسفند ۱۳۹۵،‏ ۲۰:۲۲
کد خبر: 82437005
۰ نفر
ذخيره سازي 100 تن ميوه شب عيد در شوش

شوش - ايرنا - فرماندار شوش گفت: به منظور تامين ميوه شب عيد شهروندان و كنترل بازار ،‌مقدار 100 تن ميوه براي توزيع در اين شهرستان ذخيره سازي شده است.

به گزارش ايرنا رضا نجاتي يكشنبه در نشست مشترك ستاد تنظيم بازار و شوراي آرد و نان اين شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداري افزود:براي تنظيم بازار ميوه شب عيد 73 تن پرتقال و 30 تن سيب قرمز و زرد تامين شده است كه با قيمت مصوب از 25 اسفند در سطح شهرستان توزيع مي شوند.
وي اظهار كرد: براي تنظيم بازار مرغ، نيز به مقدار كافي مرغ منجمد از سوي اداره تعاون روستايي شوش تامين شده است.
نجاتي همچنين نظارت بر بهداشت كالاهاي عرضه شده در بازار را خواستار شد و گفت:نظارت بهداشتي بر عرضه مواد خوراكي و فاسد شدني در ايام نوروز در اين شهرستان تشديد مي شود.
وي بر توزيع كالاهاي ضروري در بازار تاكيد كرد و افزود: بايد پيگيري لازم در جهت تامين و توزيع كالاهاي ضروري مردم با قيمت واقعي صورت پذيرد.
فرماندار شهرستان شوش ادامه داد: ستاد تنظيم بازار و اتاق اصناف بايد براي بهبود عرضه و ارايه مايحتاج عمومي مردم در بازار، نظارت بيشتري داشته باشند و با متخلفان برخورد قانوني كنند.
نجاتي بر ارتقاء كيفيت نان در شهرستان شوش تاكيد كرد و از شوراي آرد و نان شهرستان خواست نظارت جدي در اين خصوص داشته باشد.
وي گفت: با توجه به اينكه در ايام تعطيلات نوروزي ميزبان شمار زيادي از ميهمانان و كاروان هاي راهيان نور در اين شهرستان هستيم ضرورت دارد نسبت به اختصاص و تامين سهميه ويژه آرد پيگيري و اقدام شود.
فرماندار شهرستان شوش خواستار راه اندازي نانوايي هاي سيار در ايام نوروز شد و گفت: مركز بهداشت نسبت به تشديد بازرسي از نانوايان در ايام نوروز اقدام نمايد.
نجاتي از آغاز طرح تشديد بازرسي مركز بهداشت از يكم اسفندماه تا 15 فروردين سال 96 از واحدهاي نانوايي،مراكز تهيه و توزيع مواد غذايي همچنين واحدهاي صنفي شهرستان خبر داد و گفت: بازرسي ها تا ساعت 22 هر روز ادامه خواهند داشت.
شهرستان شوش از اواسط اسفند ماه تا 15 فروردين ماه ميزبان حدود 2 ميليون مسافر نوروزي و كاروان راهيان نور مي باشد.
منطقه فتح المبين و يادمان شهداي اين عمليات ، فكه و نيز حرم حضرت دانيال نبي(ع) و دعبل خزاعي در كنار آثار باستاني منحصر بفرد از جمله جاذبه هاي زيارتي و گردشگري شهرستان شوش مي باشد.
6068

سرخط اخبار استان‌ها