مشكلات اقتصادی و فرهنگی جامعه با احیاء روحیه انقلابی مرتفع می شود

اراك - ایرنا - دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مشكلات اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی جامعه با احیاء روحیه انقلابی گری مرتفع می شود.

به گزارش ایرنا، سردار سرلشگر محسن رضایی روز یكشنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان مركزی و طلاب حوزه علمیه خاتم الانبیاء(ص) اراك، افزود: جناح های مختلف سیاسی در سال های گذشته نشان داده اند كه ظرفیت حل مشكلات اقتصادی را ندارند و امروز به جایگاهی رسیده ایم كه باید روحیه روزهای اول انقلاب در جامعه و بین كارگزاران و مسئولان نظام احیاء شود.
وی ادامه داد: به فرموده مقام معظم رهبری هم اینك جنگ استكبار جهانی و دشمنان نظام از جنگ های نظامی به اقتصادی تغییر كرده و دشمن با تحریم های ناجوانمردانه بر علیه ایران در صدد ضربه زدن به پایه های نظام برآمده است.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: بخش های مختلف جامعه و قوای سه گانه نظام باید با روحیه انقلابی گری مشكلات جامعه را مرتفع كنند.
سردار رضایی وجود مقام معظم رهبری را یك نعمت خدادادی برای ملت ایران دانست و اظهار كرد: معظم له با حركت در امتداد آرمان های امام راحل و هدایت های حكیمانه خود، ایران را به یك قدرت مطلق در منطقه تبدیل كرده اند.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان كرد: ملت ایران اسلامی از سال 1342 امام راحل را به عنوان رهبری فرزانه خود انتخاب كردند و با حمایت و پشتیبانی از ایشان در سال 1357 انقلاب اسلامی را به پیروزی رسانند.
سردار رضایی بیان كرد: تداوم انقلاب اسلامی و ارتباط مردم و مسئولان نیز یك معجزه الهی دیگر است، چرا كه با وجود تحریم ها، تهدیدها و حمله های نظامی دشمنان بر علیه ایران، عشق و علاقه مردم هر روز نسبت به ارزش ها و آرمان های انقلاب اسلامی بیشتر می شود و این نشان می دهد كه ملت راه خود را پیدا كرده و با وجود هزینه های بسیار در راستای تداوم مسیر انقلاب اسلامی گام بر می دارد.
وی یادآوری كرد: انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام راحل، ملت را از سرگردانی و بردگی ابرقدرت های جهان نجات داد و ملت برای تداوم انقلاب اسلامی و شكرگذاری نعمت استقلال و آزادی حماسه 22 بهمن را خلق كردند به طوری كه نقشه های شوم دشمنان نظام اسلامی را یك بار دیگر نقش برآب كرد.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: امنیت و اقتدار ایران اسلامی در منطقه یك دستاورد ارزشمند انقلاب است و مردم باید همواره شكر گذار این نعمت های ارزشمند الهی باشند.
وی جمهوری اسلامی ایران را قدرت اول منطقه دانست و گفت: استكبار جهانی و اسرائیل جنایتكار تنها به دلیل ترس از قوای نظامی و تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران جرات حمله نظامی به ایران را ندارند.
سردار رضایی بیان كرد: برای حل مشكلات اقتصادی و فرهنگی جامعه باید یك بار دیگر با پشتیبانی از مقام معظم رهبری و یاد آوری ارزش های انقلاب اسلامی روحیه بهمن ماه 57 را احیاء و در راستای منافع ملی با تمام قدرت حركت كرد
نماینده ولی فقیه در استان مركزی نیز گفت: برخی از كارخانه های شهرستان اراك كه بر اساس اصل 44 قانون اساسی به بخش خصوصی واگذار شده اند، شرایط مناسبی ندارند
آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی تاكید كرد: مردم استان مركزی به خصوص شهرستان اراك از كمیسیون نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام انتظار دارند تا در این مسئله ورود كرده و كارخانه هایی را كه به افراد غیر صنعتی واگذار شده اند، به دولت بازگردانده شوند.
حضور در یادواره شهید محلاتی در شهر محلات برنامه دیگر سردار سرلشگر محسن رضایی در سفر به استان مركزی است.
3017/3075/ خبرنگار: مصطفی مجللی*** انتشار دهنده: حسین مهدی زاده اصفهانی