استاندار يزد: دستگاهها براي تكميل طرح ‌هاي مصوب سفر رئيس جمهوري تلاش كنند

يزد – ايرنا - استاندار يزد گفت: دستگاه‌ها با جذب اعتبارات براي استان در به پايان رساندن پروژه‌هاي مصوب سفر رئيس جمهوري اقدام جدي داشته باشند.

به گزارش ايرنا سيد محمد ميرمحمدي روز شنبه در نشست شوراي برنامه ريزي و توسعه استان افزود: بايد طرح‌هايي كه در ارديبهشت و خرداد تمام مي‌شود نيز مشخص شود.
وي با اشاره به راه‌اندازي مركز خدمات سرمايه‌گذاري و تدوين شيوه‌نامه اداره آن افزود: اشكالاتي كه در بندهاي مختلف اين ‌نامه بود با بررسي‌هاي كارشناسي اصلاح شده اما اگر نظري در اين زمينه باشد استقبال مي‌كنيم.
وي درباره تجربه حوادث بحران قطعي برق در استان خوزستان و پيشنهادهاي مديرعامل برق منطقه اي استان گفت: اين شركت براي جلوگيري از وقوع چنين حوادثي در يزد ، پيشنهادهاي خود را ارائه داده و بايد نسبت به خريد موتور برق و اقدامات پيشگيرانه انجام دهند.
رئيس شوراي برنامه ريزي استان با تاكيد بر لزوم تقويت نيروي انساني دستگاه ها برگزاري دوره‌هاي آموزشي خواستار شد و گفت: از فرمانداران و مديران استاني درخواست شده كه دو نفر از افراد مستعد و شايسته و داراي توانمندي را معرفي كنند تا شاهد رشد بالنده‌اي براي سرعت عمل و پيشرفت فعاليت‌ها در سيستم اداري باشيم.
ميرمحمدي تصريح كرد : هيچ نيرويي نبايد نيروي ناكارآمد تلقي شود و مديريت مجموعه بايد راه‌هاي كارآمدي را دنبال و نيرو‌ها را توانمند كند تا در سطوح مختلف از آن‌ها استفاده شود.
** اختصاص 73درصد بودجه در نظر گرفته شده سفر رئيس جمهوري براي سال 95
در اين جلسه رئيس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان يزد با ارائه گزارشي از مصوبات اعتبارات سفر رئيس جمهور به يزد گفت : در اين سفر46 طرح و پروژه به مبلغ 970 ميليارد تومان براي اجرا در طول دو سال اختصاص يافته كه تاكنون 73 درصد از اعتبارات سال 58 آن محقق شده است.
حميدرضا نصيري‌زاده افزود: در اين سفر از مجموع كل بودجه اختصاص يافته 750 ميليارد تومان تومان براي سال 95 و مابقي براي سال 96 اختصاص يافته بود كه با توجه به تخصيص 533 ميليارد تومان آن تا امروز اميدواريم اعتبار امسال تا پايان سال به 100 درصد برسد.
وي با اشاره به برگزاري جلسات متعدد پيگيري مصوبات سفر رئيس جمهوري با دستگاه‌هاي استان و ابلاغ تخصيص اعتبارات پروژه‌ها به دستگاه‌ها گفت: زمان برآورد بهره‌برداري از پروژه‌هاي مصوب سفر رئيس جمهوري به چند بازه زماني تقسيم شده كه بخشي از آن بايد حداكثر تا ارديبهشت و خرداد و پايان دولت به بهره‌برداري برسد.
رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان در ادامه با بيان نامه سازمان تامين اجتماعي تعيين تكليف بدهي دستگاه ها را خواستار شد و افزود: دستگاه‌هاي دولتي اگر تا 19 فروردين معوقات خود را پرداخت كنند علاوه بر بخشش جرائم و ديركرد ، شوراي برنامه ريزي براي تقسيط آن تلاش خواهد كرد.
نصيري‌زاده يادآور شد: ميزان بدهي دستگاه هاي استان يزد به تامين اجتماعي چهار ميليارد تومان برآورد است كه بيش از نصف آن مربوط به شهرداري هاست و اميدواريم در صورت موافقت تامين اجتماعي، 25 تا 30 درصد از اين مبلغ كم شود.
به گزارش ايرنا ، در نشست شوراي برنامه‌ريزي و توسعه استان يزد ، موضوعات اعتبارات سفر رياست جمهوري و اجراي مصوبات، ارائه گزارش استفاده از ظرفيت‌هاي قانون بودجه در عملكرد سال گذشته و پيش‌بيني سال جاري در حوزه وزارت نيرو، بررسي اعتبارات و ظرفيت‌هاي قانوني بودجه راه و شهرسازي در سال گدشته و جاري و بررسي مصوبات كارگروه زيربنايي و شهرسازي استان و توزيع اعتبارات از سوي كميته تخصيص مورد بررسي قرار گرفت.
همچنين در اين جلسه، شيوه‌نامه مركز خدمات سرمايه‌گذاري، توزيع اعتبارات بين دستگاه‌هاي استان از سوي كميته تخصيص، تصويب 29 مورد از مصوبات كارگروه تخصصي امور زيربنايي و شهرسازي همچنين تثبيت كاربري كارخانه سلك‌باف با حداكثر آراي اعضاء جلسه به تصويب رسيد.
هر يك از اعضاي جلسه نيز به ارائه پيشنهادات و راهكارها پيرامون طرح‌ها و دستگاه‌هاي اجرايي استان پرداختند.
1968/6197 خبرنگار:محمودرضارحماني ** انتشار: محمدحسين فلاح تفتي
@irnayazdd