برق 20 روستای خراسان جنوبی بر اثر بارش باران و سیلاب قطع شد

بیرجند - ایرنا - مدیرعامل شركت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی گفت: بر اثر بارش شدید باران و سیلاب، برق 20 روستای استان در شهرستان های بیرجند، نهبندان، قاینات و سربیشه قطع شد.

محمدابراهیم شركا روز شنبه به ایرنا، افزود: برق 15 روستای شهرستان بیرجند در مسیر « بند امیر شاه» بر اثر بارش باران، وقوع سیل و كج شدن تیر برق صبح امروز قطع شد، برق تعدادی از این روستاها تاكنون وصل شده و برای وصل برق بقیه روستاها باید سیل فروكش كند.
وی بیان كرد: همچنین برق روستاهای «علی آباد، خنجوك، چدان، باراز، كلاته سعید و شاخنات» در شهرستان قاینات و برق روستاهای منطقه مختاران سربیشه و روستاهای مسیر قرارگاه محمد رسول الله تا پمپ بنزین مود نیز قطع است.
وی با اشاره به اینكه نیروهای شركت برق در حال انجام عملیات برق رسانی به این روستاها هستند، افزود: در برخی روستاها به دلیل طغیان رودخانه امكان اعزام نیرو و وصل برق وجود ندارد.
كارشناس پیش بینی و صدور پیش آگاهی های جوی خراسان جنوبی هم امروز اعلام كرد: با توجه به خروجی مدل های پیش یابی هواشناسی، شاهد ادامه بارش باران در نیمه شرقی و برخی از نقاط شمالی استان تا اواخر امشب هستیم.
فاطمه زارعی افزود: با توجه به شرایط جوی استان در 24 ساعت آینده به تدریج از شدت ناپایداری ها و بارش باران از نیمه غربی خراسان جنوبی كاسته می شود.
وی ادامه داد: با توجه به ریزش هوای سرد كاهش دمای هوای استان از هشت تا 13 درجه در 24 ساعت آینده پیش بینی می شود.
*7556 **6054*خبرنگار- حكیمه مصطفایی*انتشار دهنده- مریم پنجابی*

سرخط اخبار استان‌ها