طرح بازرسي الكترونيكي از كارگاه ها در پنج استان آغاز شد

تهران - ايرنا - مديركل درآمد حق بيمه سازمان تامين اجتماعي گفت: طرح بازرسي الكترونيكي از كارگاه ها در پنج استان كشور به صورت آزمايشي شروع شد.

به گزارش روز شنبه ايرنا از سازمان تامين اجتماعي، مهرداد قريب در همايش هم انديشي با تشكل هاي كارفرمايي و رابطان بيمه اي خوزستان، اظهار اميدواري كرد كه اين بازرسي در سال ٩٦ در تمام استان ها فراگير شود.
قريب افزود: اين سازمان در سه سال گذشته براي كاهش مشكلات شركاي اجتماعي بستر سازي مناسبي براي توسعه خدمات غيرحضوري در سازمان تامين اجتماعي را ايجاد كرده است و در اين راستا طرح هاي بسيارخوبي را در دستور كار دارد.
وي افزود: در حال حاضر بيش از ٩٠ درصد فهرست هاي حق بيمه به صورت اينترنتي ارسال مي شود و هم اكنون با توسعه سيستم هاي مكانيزه موفق شده ايم 50 درصد ابلاغ ها را به صورت الكترونيكي ارسال كنيم.
قريب گفت: در سايت معاونت فني و درآمد در سايت سازمان تامين اجتماعي آخرين قوانين و مقررات و بخشنامه ها به جهت بهره برداري مخاطبان در دسترس قرار داده شده است.
مدير كل درآمد حق بيمه سازمان تامين اجتماعي گفت: با توجه به ظرفيت خوب تشكل هاي كارفرمايي انتظار داريم جامعه كارفرمايي براي دريافت مطالبات به حق سازمان تأمين اجتماعي همراه و ياور اين سازمان باشد.
وي درباره فرايند بازرسي از دفاتر قانوني گفت: بازرسي از دفاتر قانوني بر اساس ماده ٤٧ قانون انجام مي گيرد.

** پررنگ شدن نقش شركاي اجتماعي در تصميم گيري هاي سازماني
رضا معيني ، مديركل فرهنگي و اجتماعي كارفرمايان و سازمان هاي تامين اجتماعي نيز در اين همايش گفت: با تغيير رويكردها ، نقش شركاي اجتماعي در تصميم گيري ها و تصميم سازي هاي كلان سازمان تامين اجتماعي پر رنگ تر مي شود.
معيني افزود: سازمان تامين اجتماعي از سال ١٣٩٢ با تدبير مديرعامل اين سازمان و در راستاي بهبود فضاي كسب و كار تلاش كرده است تا ارتباط و تعامل منطقي با شركاي اجتماعي را در بخش هاي كارفرمايي، كارگري و بازنشستگي توسعه دهد و در اين راستا به موفقيت هاي خوبي دست يافته است.
وي با بيان اين مطلب كه سازمان تامين اجتماعي، كارفرمايان را به عنوان صاحبان اصلي مي شناسد، اظهاركرد: وجود و حيات تامين اجتماعي با وجود شركاي اجتماعي گره خورده است و شركاي اجتماعي نشان داده اند كه همواره يار، همراه و مدافع استقلال سازمان هستند.
معيني با اشاره به اقدامات انجام گرفته در حوزه فرهنگي از سوي سازمان تامين اجتماعي ، گفت: توسعه فرهنگ بيمه پردازي از طريق گنجاندن مفاهيم تامين اجتماعي در كتاب هاي درسي مقاطع مختلف تحصيلي، طرح بازديد گسترده دانش آموزان مدارس از واحدهاي اجرايي و آشنايي آنها با ساز و كار اجرايي تامين اجتماعي، برگزاري جلسات مختلف با شركاي اجتماعي از جمله اقداماتي است كه معاونت فرهنگي و اجتماعي پيگير عملياتي شدن آن در جامعه است.
مديركل فرهنگي و اجتماعي كارفرمايان و سازمان هاي تامين اجتماعي افزود: در راستاي مسئوليت اجتماعي سازمان در سال هاي اخير بحث توسعه اصل سه جانبه گرايي را در دستور كار قرار داده ايم و با برگزاري جلسات در دبيرخانه شركاي اجتماعي در حال ايجاد زمينه مطلوب براي توسعه مشاركت شركاي اجتماعي در تصميم گيري ها و تصميم سازي ها هستيم.
معيني استفاده از ظرفيت تشكل هاي كارفرمايي را در جهت تحقق اهداف سازمان و صيانت از منافع شركاي اجتماعي بسيار حائز اهميت دانست.
براساس آمار سازمان تامين اجتماعي، اكنون 42 ميليون نفر از خدمات اين سازمان بهره مند هستند.بيش از يك ميليون و 200 هزار كارگاه توليدي، خدماتي و صنعتي نيز فعاليت دارند.
اجتمام**7268**1776
تنظيم كننده: مهناز بيرانوند** انتشاردهنده: ليلا خطيب زاده
براي آگاهي از آخرين اخبار اجتماعي و حوادث ايران و جهان در كانال تلگرام گروه اجتماعي ايرنا:
@irnaej
https://t.me/irnaej