معاون استاندار خوزستان: تعطيلي مدارس خوزستان به فرمانداران واگذار شد

اهواز - ايرنا - جانشين استاندار خوزستان در ستاد بحران با بيان اينكه ادارات استان شنبه تعطيل نيستند گفت: تعطيلي نوبت عصر مدارس استان به فرمانداران و روساي آموزش و پرورش شهرستان ها واگذار شده است.

فرامند هاشمي زاده شنبه در گفت وگو با ايرنا اظهار كرد: در پي ورود توده گرد و غبار مدارس نوبت صبح در تعدادي از شهرهاي استان در روز شنبه تعطيل اعلام شدند.
معاون هماهنگي امور عمراني استاندار خوزستان افزود: با توجه به اينكه اين توده در حال عبور از استان است، ادارات امروز تعطيل اعلام نشده اند.
بر اساس اين گزارش، شنبه مراكز آموزشي 12 شهر تعطيل اعلام شده اند. مدارس شهرستان هاي اهواز، كارون، باوي، بستان، حميديه، شوش، آبادان، خرمشهر، اروند، شادگان، دشت آزادگان و هويزه در نوبت صبح و مدارس شهرهاي ماهشهر، اميديه، آغاجاري، دزفول، رامهرمز، رامشير، گتوند و شوشتر فقط در نوبت بعد از ظهر شنبه تعطيل است.
هواشناسي خوزستان منشاء اين توده گرد و خاك را كشور عراق اعلام كرده است.
به گزارش محيط زيست خوزستان، ميزان گرد و غبار در ساعت 9 امروز در اهواز به يك هزار و 795 ميكروگرم بر مترمكعب، خرمشهر 2 هزار و 842 ميكروگرم بر مترمكعب، آبادان 2 هزار و 849 ميكروگرم بر مترمكعب، شادگان يك هزار و 404 ميكروگرم بر مترمكعب، سوسنگرد يك هزار و 722 ميكروگرم بر مترمكعب و در ساير شهرها كمتر از 200 ميكروگرم بر مترمكعب است.
استاندارد ذرات معلق در هوا 150 ميكروگرم بر مترمكعب است.

7151 / 6037
خبرنگار: نادره وائلي زاده ** انتشار دهنده: عبدالحميد راجي

سرخط اخبار استان‌ها