استاندار خوزستان: تصفيه خانه هاي شماره يك و دو اهواز به ژنراتور مجهز مي شوند

اهواز- ايرنا- استاندار خوزستان گفت: تصفيه خانه هاي شماره يك و دو اهواز به ژنراتور مجهز مي شوند تا از اين پس اهواز با قطعي آب مواجه نشود.

به گزارش ايرنا غلامرضا شريعتي شامگاه پنجشنبه در حاشيه برگزاري مراسم چهلمين روز رحلت آيت الله هاشمي رفسنجاني در بيت آيت الله موسوي جزايري به ايرنا گفت: در سه روز گذشته خوزستان ميزبان سه وزير نيرو، جهاد كشاورزي و تعاون، كار و رفاه اجتماعي بوده و مشكلات به وجود آمده با حضور اين دولتمردان رسيدگي شد.
وي افزود: در ماه هاي اخير عزم رئيس جمهوري و وزراي دولت براي رفع مشكلات خوزستان جدي تر شده و و معاون اول رئيس جمهوري نيز به صورت مستمر مشكلات استان را جويا شده است.
استاندار خوزستان ادامه داد: وزير جهاد كشاورزي نيز در 10 روز اخير تمامي وقت خود را صرف بررسي مشكلات خوزستان كرده و چندين بار كانون هاي ريزگردهاي استان را بررسي كرده است.
وي بيان كرد: همچنين در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتي عمليات اجرايي شدن طرح بيابان زدايي كليد خورد و اقدامات خوبي در دستور كار قرار گرفته است.
شريعتي تصريح كرد: روز پنجشنبه به صورت نمادين عمليات نهال كاري براي از بين بردن كانون هاي ريزگردها با حضور وزير جهاد كشاورزي آغاز شد و براي اين كه اين طرح موفق باشد قرار است از ظرفيت نيروهاي بسيج و نيروهاي محلي و پيمانكاري استفاده شود.
وي ادامه داد: اميد است اجراي اين طرح هم در جهت از بين بردن كانون هاي ريزگردها موثر باشد و هم زمينه اشتغال را براي جوانان ايجاد كند.
استاندار خوزستان گفت: وزير نيرو نيز از نزديك مسايل و مشكلات ايجاد شده در استان را بررسي كرده و قرار است 500 نفر از تمام تيم هاي عملياتي استان هاي مختلف براي رفع مشكلات در استان حضور يابند تا به صوت جهادي در جهت شستن مقره هاي ترانس ها اقدام كنند.
وي بيان كرد: اگرچه از روز هشتم بهمن ماه تيم هاي عملياتي در اين خصوص مشغول به كار شده اند اما تنها 30 درصد مقره ها شسته شده است و اين در حالي است كه در كل استان 96 هزار مقره وجود دارد.
وي گفت: همچنين طول شبكه توزيع برق استان هشت هزار و 500 كيلومتر و طول خطوط فوق توزيع 29 هزار كيلومتر است به همين دليل كار شست و شوي اين خطوط مشكل شده است.
شريعتي تصريح كرد: اكنون هماهنگي خوبي در دولت و شوراي امنيت كشور ايجاد شده تا براي رفع مشكلات خوزستان در حجم گسترده كار شود.
استاندار خوزستان گفت: تيم هاي عملياتي براي تعويض مقره ها از سراسر كشو بسيج شده اند و روز پنجشنبه نيز به دستور وزير نيرو چندين تيم عمليات وارد عمل مي شوند و بدون قطعي برق كار شست و شوي شبكه را انجام مي دهند.
وي گفت: به زودي پست هاي قديم برق خوزستان جاي خود را به پستهاي جديد جي اي اس خواهند داد تا برق استان پايدار شود هر چند ايجاد اين پستها هزينه زيادي بر دولت تحميل خواهد كرد.
مراسم چهلمين روز رحلت و گراميداشت ياد و خاطره آيت الله رفسنجاني با همكاري نماينده ولي فقيه و استانداري خوزستان با حضور وزير جهاد كشاورزي، استاندار خوزستان و جمعي از مديران استان در بيت نماينده ولي فقيه در خوزستان برگزار شد.
استان خوزستان به دليل توفان گرد و خاك 10 روز پيش طي روزهاي اخير با مشكلاتي از قبيل قطعي آب و برق مواجه بوده است.
7152/6064
خبرنگار: محمدرضا خبازان** انتشار دهنده: محسن بهاروند

سرخط اخبار استان‌ها