۲۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۸
کد خبر 82431781
۰ نفر
دانشگاه پیام نور هاب بین المللی شد

تهران-ایرنا- رئیس دانشگاه پیام نور گفت: با پیگیری های صورت گرفته و همكاری و تعامل خوب نمایندگان مجلس و دولت، دانشگاه پیام نور توانست به عنوان قطب بین المللی در برنامه ششم توسعه مطرح شود.

به گزارش عصرچهارشنبه ایرنا از روابط عمومی دانشگاه پیام نور علی اصغر رستمی ابوسعیدی افزود: با توجه به تاكیدات رهبر معظم انقلاب در خصوص سیاست های ابلاغی علم و فن آوری مبنی بر حضور فعالانه در عرصه علم و دانش و همكاری با مراكز علمی و دانشگاهی جهان و همچنین سیاست وزارت علوم در راستای جذب دانشجوی خارجی، عزم دانشگاه پیام نور برای حضور موثر در عرصه بین الملل را جزم كرده است.
وی تاكید كرد: اگر بخواهیم در عرصه بین الملل رقابت كنیم باید در این عرصه حضور داشته باشیم و معنای دیپلماسی علمی نیز همین است كه بتوانیم نقش موثر در عرصه بین الملل داشته باشیم.
رییس دانشگاه پیام نور با اشاره به ظرفیت داخلی این دانشگاه و گستردگی آن در كل كشور و همگامی كیفیت با كمیت و خصوصا ظرفیت تلویزیون تعاملی این دانشگاه، بیان داشت: این نوید وجود دارد كه دانشگاه پیام نور بتواند در عرصه بین الملل نیز مانند عرصه داخلی كارنامه موفقی داشته باشد.
رستمی ابوسعیدی یادآور شد: البته دانشگاه پیام نور تاكنون در عرصه بین المللی نیز تلاش های موفقیت آمیزی انجام داده كه وجود 64 نمایندگی در كشورهای مختلف جهان و 15 واحد برون مرزی این دانشگاه نمونه حضور اثرگذار در عرصه بین المللی است.
وی خاطرنشان كرد: به طور مثال فقط در كشور افغانستان ما چندین هزار نفر در همین كشور در دانشگاه مشغول به تحصیل هستند كه یك وزیر، دو والی و رئیس مبارزه با مواد مخدر این كشور فارغ التحصیل دانشگاه پیام نور هستند.
رئیس دانشگاه پیام نور در تشریح به تصویب رسیدن هاب بین المللی دانشگاه پیام نور، بیان داشت: این قانون به دانشگاه پیام نور اجازه می دهد تا دانشگاه پیام نور با همكاری دانشگاه های بین المللی جذب دانشجو داشته باشد و دانشجویان بتوانند مدرك بین المللی از دانشگاه دریافت كنند.
معاونت حقوقی، پارلمانی و امور استان های دانشگاه پیام نور نیز در این خصوص بیان داشت: نمایندگان مجلس در جریان بررسی جزئیات لایحه برنامه ششم توسعه كشور با بند (ی) ماده 80 این لایحه موافقت كردند.
محمدحسن دوگانی افزود: در بند (ی) این ماده به دانشگاه پیام نور اجازه داده می شود با همكاری دانشگاههای معتبر بین المللی و دانشگاههای داخل نسبت به ایجاد قطب (هاب) بین‌المللی جهت ارائه آموزشهای نیمه حضوری، باز، الكترونیكی و از راه دور اقدام نماید.
مصوبه فوق اخیرا نیز مورد موافقت شورای نگهبان قرار گرفته است و عملا به عنوان قانون در برنامه ششم توسعه كشور قرار گرفته است.
فراهنگ**9187**1027**دریافت كننده: حمیدرضا بازگشا**انتشار: جواد دهقانی