تكاپوي دانشگاه پيام نور آستارا براي بين المللي شدن

آستارا - ايرنا - رئيس دانشگاه پيام نور واحد آستارا گفت: در سال جاري با حمايت دولت، بخشي از زيرساخت هاي مهم دانشگاه پيام نور اين شهرستان براي تبديل شدن به واحدي بين المللي، فراهم شد.

علي آصفي روز سه شنبه در مصاحبه با خبرنگار ايرنا افزود: به دنبال طرح بين المللي شدن دانشگاه پيام نور آستارا در وزارت علوم، تحقيقات و فناوري در سال 93، توسعه زير ساخت هاي لازم اين دانشگاه پيگيري مي شود.
وي با اشاره به اينكه دانشگاه پيام نور آستارا با توجه به موقعيت مرزي اين شهرستان به واحد بين المللي تبديل خواهد شد، اضافه كرد: در سال جاري با عنايت مسئولان شهرستاني و استاني سيستم گرمايشي، محوطه، آسانسور و سردر دانشگاه با هزينه اي بالغ بر پنج ميليارد ريال تكميل و راه اندازي شد.
وي تصريح كرد: افزايش رشته هاي مربوط به كارشناسي ارشد و ساخت سالن ورزشي در محوطه دانشگاه از مواردي است كه اميدواريم در سال آينده شاهد تحقق آن باشيم.
وي با تقدير از شهرداري آستارا به خاطر احداث پل عابر پياده مقابل دانشگاه پيام نور آستارا، تصريح كرد: پيش از احداث اين پل، تردد دانشجويان پيام نور از جاده كمربندي آستارا-اردبيل خطراتي را در پي داشت و خوشبختانه با احداث پل به طول 56 متر و عرض 2 متر با هزينه اي بالغ 2 ميليارد و 200 ميليون ريال، تردد دانشجويان با اطمينان خاطر انجام مي شود.
دانشگاه پيام نور آستارا در چهار طبقه در زميني به مساحت 14 هزار و 320 متر مربع احداث شده است و 13 رشته كارشناسي، يك رشته كارشناسي ارشد، يك هزار و 140دانشجو، هفت عضو هيات علمي، بيش از 100 استاد و 14 نيروي انساني دارد.
شهرستان آستارا با 86 هزار نفر جمعيت در غرب استان گيلان و در همسايگي جمهوري آذربايجان جاي گرفته است.
خبرنگار: يوسف هدايتي ** انتشار: ابراهيمي
7105 / 6070/7124