راهیابی 16 فیلم از كردستان به جشنواره بین المللی فیلم 100

سنندج- ایرنا- رئیس حوزه هنری كردستان گفت: با اعلام برگزیدگان بخش نهایی و مسابقه یازدهمین جشنواره بین المللی فیلم های 100 ثانیه ای، 16 اثر از فیلمسازان كردستانی به بخش نهایی و غیررقابتی و اكران راه پیدا كرد.

امین مرادی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در یازدهمین جشنواره بین المللی فیلم های 100 ثانیه ای، 13 فیلم تولید حوزه هنری استان به جشنواره ارسال شد كه از این میان چهار اثر شامل' دریای كوچك من'، به كارگردانی سامان حسین پور، ' جیژوان' به كارگردانی اشكان ساعدپناه، ' امید سپید' به كارگردانی جمشید فرجوند فردا و ' معلق' به كارگردانی آذر منصوری در بخش رقابتی جشنواره نمایش داده می شود.
وی اظهار كرد: در این بخش همچنین پنج اثر از دیگر فیلمسازان استان شامل' نیمه خالی لیوان' به كارگردانی زهرا اسدی، ' آدمها' به كارگردانی امیر احمد زاده، 'بار كج به مقصد نمی رسد' به كارگردانی سید رضا سید فاتحی و 2 فیلم' تیشه روزگار' و' نقش زن' به كارگردانی محمد فرج زاده در بخش های انیمشین و داستانی به رقابت با دیگر آثار راه یافته به این بخش می پردازند.
رئیس حوزه هنری كردستان گفت: در این بخش 141 فیلم 100 ثانیه ای به انتخاب هیات داوران جشنواره به بخش نهایی راه یافته اند كه در مجموع از نظر تعداد آثار در بین استان های كشور استان كردستان بعد از استان تهران با 54 اثر و قم با 12 اثر در رتبه سوم تعداد آثار راه یافته به این بخش قرار دارد.
وی با اشاره به آمادگی استان جهت اكران همزمان این جشنواره در سنندج اظهار كرد: در بخش آثار راه یافته جهت اكران نیز هفت اثر فیلمسازان كردستانی از جمله 'یك هیچ' به كارگردانی سامان حسین پور،'جا برای نفس تنگ است' و 'آغوش به رنگ مادر'به كارگردانی سینا ایوبی از تولیدات حوزه هنری استان و فیلم 'فانوس خاموش' به كارگردانی پیام لاغری، فیلم 'قطره ، قطره زندگی' به كارگردانی خلیل احمد پناه ، فیلم' مالاریا' به كارگردانی آكو زند كریمی و فیلم' نذر سفید' به كارگردانی سید رضا سید فاتحی دیده می شود.
مرادی ادامه داد: در این بخش نیز در مجموع 140 اثر به بخش نهایی راه پیدا كرده است كه طی روزهای چهار تا 6 اسفند ماه 95 در سینما آزادی تهران به معرض نمایش گذاشته شده و برگزیدگان جشنواره نیز در اختتامیه ای كه 6 اسفند در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار می شود معرفی می شوند.
یازدهمین جشنواره بین المللی فیلم های 100 ثانیه ای، در سه بخش داستانی، مستند و پویانمایی در2 بخش اصلی و مسیر تجربه با موضوعات اخلاق وسبك زندگی، اخلاق و فرهنگ كار و اخلاق و اقتصاد مقاومتی برگزار می شود.
آیین افتتاحیه دهمین جشنواره بین المللی فیلم های 100 ثانیه ای در دوره گذشته در سنندج و به میزبانی حوزه هنری استان كردستان برگزار شد.
7348/ 3020
**خبرنگار: افسانه گلباغی/**انتشاردهنده: عبدالله رحمانی
** آگاهی از آخرین اخبار استان كردستان در كانال زیر:
@IRNASANANDAJ
https://telegram.me/joinchat/DHygAj7hzZXSBJmWuX3Bvg