مشاور وزير كشور: صيانت از نيروي انساني مهم‌ترين وظيفه حراست است

تبريز - ايرنا - مشاور وزير و رييس مركز حراست وزارت كشور، صيانت از نيروي انساني و بدنه مديريتي ادارات را مهم‌ترين وظيفه حراست‌ها عنوان كرد و گفت: نيروي انساني، مهم‌ترين سرمايه هر مجموعه اداري است و اگر به خوبي از اين سرمايه صيانت نشود آسيب‌هاي جبران‌ناپذيري وارد مي شود.

به گزارش ايرنا، محمد ابراهيم شوشتري روز سه شنبه در همايش مديران حراست فرمانداري‌ها و شهرداري‌هاي تابعه استانداري آذربايجان شرقي، با اشاره به وظايف پرحجم و پردامنه حراست‌ها در عرصه‌هاي مختلف، اظهار كرد: لازمه تحقق اهداف حراست و كمك به مديريت سازمان، آسيب‌شناسي محيط و حضور جدي، به‌موقع و مستمر در آن است.
وي با اشاره به وظيفه حساس حراست در عرصه انتخابات گفت: خوشبختانه مجموعه حراست وزارت كشور در انتخابات سال 94 در عرصه اطلاع‌رساني و پيشگيري از حوادث مشكل‌آفرين، توفيق خوبي داشت و استفاده از تجربيات موفق آن انتخابات در انتخابات پيش رو ضروري است.
رئيس مركز حراست وزارت كشور با بيان اين كه حراست‌ها در هر چهار ركن انتخابات شامل امنيت، رقابت، سلامت و مشاركت، دخيل هستند،افزود: حفظ استقلال و جايگاه حاكميتي حراست مهم‌ترين اصل در عرصه انتخابات است.
وي خاطر نشان كرد: تمايل و گرايش فردي و فكري به جريان‌هاي سياسي اشكالي ندارد، آن‌چه مهم است اين است كه در عرصه عمل، نه تنها به نفع هيچ جرياني نبايد فعاليت كنيم بلكه بايد نظارت كنيم كه مديران هم به نفع هيچ جرياني از امكانات دولتي استفاده نكنند.
شوشتري تاكيد كرد: رصد دقيق اوضاع، كسب اطلاعات كافي، دقت و سرعت در اطلاع‌رساني از رويدادها و حضور فعالانه و خلاقانه در عرصه از جمله وظايف مهم حراست‌ها در عرصه انتخابات است.
مشاور وزير كشور با اشاره به سياست‌هاي اين وزارتخانه در حوزه حراست، گفت: معتقديم كه حراست بايد يك مشاور خوب براي مدير و امين كاركنان باشد و بستر مناسب براي سالم‌سازي فضاي اداري و خدمت شايسته به مردم را فراهم كند.
وي، همچنين مراقبت از فضاي اداري، شناسايي آسيب‌ها، نظارت بر نحوه برخورد مديران و كاركنان با مردم و پيشگيري از تهديدهاي فضاي مجازي را از جمله وظايف مهم سازماني حراست‌ها عنوان كرد.
مديركل حراست استانداري آذربايجان شرقي هم در اين همايش، هوشياري و جديت در اهداف سازماني، پيشگيري از نفوذ افراد مغرض، ارتقاي توانمندي كاركنان و دقت در تعيين صلاحيت‌ها را از اولويت‌هاي حوزه حراست اعلام كرد و گفت: كار در مجموعه حراست به افرادي موجه، كارآزموده، صبور، باتقوا و متخصص نياز دارد.
رحيم عليزاده با بيان اين كه هم‌اكنون در 21 فرمانداري و 46 شهرداري استان، حراست مستقر است، افزود: در شش ماهه گذشته، حراست استان از نظر اطلاع‌رساني و ارتقاي جايگاه حراست، به رتبه اول كشور دست يافته است.
وي با تاكيد بر اخلاق‌مداري در برخورد با كاركنان و تكريم ارباب رجوع، گفت: وظيفه مهم حراست، صيانت از اعتبار تشكيلات اداري، تيزبيني در رصد اوضاع و ارايه تحليل به مديران براي فراهم كردن بستر تصميم‌گيري، جلوگيري از سوءاستفاده‌ها، شناسايي تهديدها و فرصت‌ها و ارتقاي ظرفيت‌هاي سازماني است.
در اين نشست نمايندگان حراست‌هاي فرمانداري‌ها و شهرداري‌هاي استان به بيان مسايل و مشكلات حوزه حراست پرداختند.
خبرنگار: مينا بازگشا ** انتشار دهنده:محمد رستگار
6120/6132/6183

سرخط اخبار استان‌ها