بارش بيش از 70 سانتي متر برف در ارتفاعات آستارا / زنجير چرخ براي تردد الزامي است

آستارا - ايرنا - رئيس اداره راهداري و حمل و نقل جاده اي آستارا گفت: ميزان برف در ارتفاعات روستاي چملر اين شهرستان به بيش از 70 سانتي متر رسيده است و برغم باز بودن راه هاي اصلي، همراه داشتن زنجير چرخ و تجهيزات ايمني و زمستاني براي تردد الزامي است.

انور بي نياز روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: راهداران تا سحرگاه امروز مشغول برفروبي و نمك پاشي مسيرهاي اصلي و فرعي آستارا بوده اند و عمليات بازگشايي راه چهار تا پنج روستا ادامه دارد.
وي اظهار كرد: ارتفاع برف در منطقه بهارستان گردنه حيران بيش از 35 سانتي متر است و كولاك، در تردد برخي از مسيرهاي فرعي و روستايي مشكل ايجاد مي كند.
وي بيان كرد: شب گذشته در مسير حيران آستارا با بستن زنجير به برخي از رانندگان كمك رساني شد، اما با آماده باش بودن راهداران، خوشبختانه حادثه خاصي روي نداده است.
حسين خورشيدي رئيس جمعيت هلال احمر آستارا نيز گفت: سه خودرو با سه تيم امداد و نجات شبانه روز در مسيرهاي مواصلاتي و پايگاه هاي امداد و نجات، در حال آماده باش هستند و انواع جيره خشك به مقدار لازم فراهم شده است.
وي افزود: خوشبختانه با مديريت خوب پليس راهور و جمعيت هلال احمر استان هاي اردبيل و گيلان، شب گذشته با اعمال محدوديت هايي، عبور خودروهاي سنگين نظير تريلي در گردنه حيران مديريت و از انسداد احتمالي مسير جلوگيري شد.
در عين حال ايستگاه هواشناسي آستارا ميزان بارش 24 ساعت گذشته در اين شهرستان را 12.1 ميليمتر و دماي فعلي هواي آن را يك درجه اعلام كرد.
هواي 24 ساعت آينده آستارا نيز ابري، مه آلود همراه با بارش باران و برف پيش بيني مي شود.
آستارا با 86 هزار نفر جمعيت در غرب استان گيلان و در همسايگي جمهوري آذربايجان قرار دارد و با هزار و 200 ميليمتر بارش ساليانه، جزو پر باران ترين شهرهاي ايران محسوب مي شود.
خبرنگار: يوسف هدايتي **انتشار : نصراله ابراهيمي
7105 / 7124/6070