۲۶ بهمن ۱۳۹۵،‏ ۰:۱۶
کد خبر: 82429371
۰ نفر
تلاش برای تخلیه كامل روستای'برج' ادامه دارد

شیراز - ایرنا - مدیركل مدیریت بحران استانداری فارس گفت: تلاش برای تخلیه كامل روستای برج از توابع شهرستان جهرم كه در دریاچه سد سلمان فارسی قرار دارد، ادامه دارد.

حسن فیاض پور شامگاه دوشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: هم اینك ورودی آب به سد سلمان فارسی 700 مترمكعب در ثانیه است و با توجه به احتمال بالا آمدن آب دریاچه سد و فراگرفتن منازل روستاییان، به آنها تذكر و هشدار داده شد كه در نخستین فرصت، روستا را تخلیه كنند.
وی اظهار كرد: بیشتر روستاییان منازل خود را تخلیه و تعداد انگشت شماری از این كار خودداری كرده اند و از آنجا كه این هشدار جدی گرفته نشد، با حكم دادستانی برای تخلیه روستا مراجعه شده است.
مدیركل مدیریت بحران استانداری فارس گفت: با توجه به تذكرهایی كه قبلا به اهالی این روستا داده شده، مسئولیت هرگونه اتفاقی در صورت تخلیه كردن روستا بر عهده خودشان است.
فیاض پور یادآور شد: روستای برج در دریاچه سد قرار دارد و پیش از این نیز سازمان آب پول املاك ساكنین این روستا را پرداخت و املاك را تملك كرده بود و ساكنین موظف بوده اند كه روستا را تخلیه كنند.
سد سلمان فارسی به عنوان منبع اصلی تأمین آب آشامیدنی شهرها و روستاهای جنوبی استان فارس، در تامین آب منطقه به ویژه در شرایط خشكسالی سالهای اخیر نقش بسزایی داشته است.
سامانه بارشی از شامگاه یكشنبه تاكنون موجب بارش قابل توجه باران در استان فارس شده است و در برخی مناطق با آبگرفتگی معابر همراه بوده است.
6122/ 2027
شبد ** خبرنگار: سارنگ عبدالهی ** انتشار دهندگان: سیداحمد نجفی - اسماعیل جهانبخش