۲۴ بهمن ۱۳۹۵،‏ ۱۹:۴۱
کد خبر: 82427825
۰ نفر
پايان مسابقات شطرنج جام اسپيناس آستارا

آستارا - ايرنا - مسابقات شطرنج جام اسپيناس آستارا با معرفي نفرات برتر رده هاي سني مختلف خاتمه يافت.

رئيس هيات شطرنج آستارا عصر يكشنبه در حاشيه آئين اختتاميه اين مسابقات در كانون شطرنج اين شهرستان به خبرنگار ايرنا گفت: اين رقابت ها با هدف به نمايش گذاشتن آمادگي ورزشكاران رشته شطرنج ، در 2 روز و هفت دور برگزار شد.
مسعود نوروز شناس افزود: در اين مسابقات 32 شطرنجباز در رده سني آزاد، زير 14 سال، بالاي 50 سال و بالاي 60 سال با همديگر به رقابت پرداختند.
وي با اشاره به شركت ورزشكاراني از شهرستان تالش در اين رقابت ها، اضافه كرد: در رده سني زير 14 سال آرتين دولتي، رامتين ايلخاني و آرين شكيب به ترتيب رتبه هاي اول تا سوم را كسب كردند.
نوروز شناس اظهار كرد: سيامك ذبيحي و بهزاد علي پور در رده سني بالاي 50 سال و حميد هاشم نيا و صفر نصرت الهي در رده سني بالاي 60 سال به ترتيب عناوين اول و دوم را كسب كردند و هيچ ورزشكاري در اين رده هاي سني موفق به كسب رتبه سوم نشد.
وي با اشاره به اينكه اين مسابقات به سرداوري حامد پوربهرام برگزار شد، ادامه داد: در رده سني آزاد نيز عليرضا مقدم، رضا رامينه، شاپور معتمدپور، فرهاد مقدم و سعيد نورالهي به ترتيب به مقام هاي اول تا پنجم دست يافتند.
اهداي حكم قهرماني و جوايز نقدي از بخش هاي ديگر آئين اختتاميه مسابقات شطرنج جام اسپيناس شهرستان آستارا بود.
ارتفاعات اسپيناس جزو رشته كوه البرز در غرب آستاراست و نام اين مسابقات از آن گرفته شده است.
آستارا در منتهي اليه غرب استان گيلان واقع شده و هفت هزار ورزشكار ساماندهي شده در قالب 34 هيات ورزشي در اين شهرستان فعاليت مي كنند.
خبرنگار: يوسف هدايتي ** انتشاردهنده: كبيري
7105 / 7124/2007