بانوي كاتوليك فيليپيني در دزفول اسلام آورد

دزفول - ايرنا - يك بانوي كاتوليك فيليپيني با شهادتين در حضور امام جمعه دزفول اسلام آورد و به مذهب شيعه مشرف شد.

به گزارش ايرنا همزمان با ايام فاطميه و سالروز شهادت حضرت فاطمه (س) يك بانوي فيليپيني با حضور در دفتر امام جمعه دزفول شهادتين را به زبان آورد و به اسلام و مذهب شيعه مشرف شد.
فلور اليزا كاسپه بانوي فيليپيني دانشجوي رشته پزشكي در سفر به دزفول با حضور در دفتر امام جمعه اين شهرستان در حضور حجت الاسلام سيد محمد علي قاضي دزفولي به اسلام گرويد.
امام جمعه دزفول نيز در اين ديدار به معرفي حضرت فاطمه زهرا(س) براي اين بانوي فيليپيني پرداخت و گفت: حضرت فاطمه (س) دختر پيامبر اسلام(ص)، همسر نخستين امام شيعيان و مادر امام حسن و امام حسين(ع)،بوده و از نظر كمالات ديني، عقلي و انساني كاملترين زن است.
وي افزود: در قرآن از حضرت فاطمه (س) به عنوان هديه اي به پيامبر(ره) داده نام برده شده و ايشان انسان كاملي است كه نقش مهمي در خانواده و در تربيت فرزند و در مسائل اجتماعي داشته و براي تمام زنان سرمشق و الگو است.
امام جمعه دزفول به اين بانوي فيليپيني توصيه كرد:پيرامون زندگي حضرت فاطمه زهرا(س) مطالعه كرده و در زندگي خود، زندگي ايشان را به عنوان الگو قرار داده و سعي كنيد كه رفتار و اعمالتان شبيه به اين بانوي بزرگوار باشد.
اين بانوي فيليپيني كه قرار است پس از اسلام آوردن به زوجيت يك پزشك دزفولي درآيد گفت: پيش از اين مسيحي بوده و مذهب كاتوليك داشته و زمينه اي درباره دين اسلام نداشته ولي دوست دارم كه در خصوص اين دين بيشتر بدانم.
در پايان اين ديدار يك جلد قرآن و يك تابلوي نفيس به اين زوج جوان هديه داده شد.
7278/ 6037
خبرنگار: رقيه كردي ** انتشار دهنده: عبدالحميد راجي

سرخط اخبار استان‌ها