جشن سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي ايران در ساحل عاج برگزار شد

تهران - ايرنا - جشن روز ملي و سي و هشتمين سالروز پيروزي انقلاب اسلامي ايران در محل اقامتگاه سفير جمهوري اسلامي ايران در ابيجان پايتخت ساحل عاج با حضور ايرانيان و اتباع چند كشور خارجي برگزار شد.

به گزارش روز شنبه سفارت ايران در ابيجان، مراسم سي و هشتمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي با شركت وزراء، مقامات و شخصيت هاي سياسي، اقتصادي، فرهنگي و ديني ساحل عاج در محل اقامتگاه سفير جمهوري اسلامي ايران در اين شهر برگزار شد.
علاوه بر ايرانيان مقيم و مامور، سفرا و روساي نمايندگي ها و سازمانهاي بين المللي و ديپلمات ها و شخصيت هاي برجسته شيعه لبناني مقيم نيز در اين مراسم حضور داشتند.
در اين مراسم و پس از نواخته شدن سرود ملي دو كشور، منصور شكيب مهر، سفير ايران طي نطقي با اشاره به دستاوردهاي انقلاب اسلامي، سياست خارجي كشورمان را مبتني بر گفت و گو و مفاهمه دانست.
وي ضمن تاكيد بر عزم جدي ايران به گسترش روابط با كشورهاي آفريقايي خواستار بهره برداري از همه ظرفيت هاي موجود در روابط و افزايش حجم مبادلات اقتصادي و تجاري دو كشور شد.
'آلبر آميشيا' وزير ورزش و جوانان ساحل عاج نيز در اين مراسم به نمايندگي از دولت كشورش ضمن ابلاغ سلام و تبريك 'الحسن واتارا' رئيس جمهوري اين كشور به رئيس جمهوري و مردم ايران بمناسبت سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي و اشاره به نقش و جايگاه ايران در منطقه و جهان، براي گسترش روابط در تمامي زمينه ها ابراز اميدواري و اعلام آمادگي كرد.
خاورم 1378**1144
تنظيم علي نصيري* انتشار دهنده: عليرضا جباري