عذرخواهي وزير نيرو از مردم خوزستان

اهواز - ايرنا – در پي قطع آب و برق در 11 شهرستان در خوزستان وزير نيرو از مشكلات به وجود آمده براي مردم خوزستان، عذرخواهي كرد.

به گزارش ايرنا حميد چيت چيان در گفت وگو با خبر ساعت 14 سيما اظهار كرد: از صبر و تحمل مردم در ايجاد مشكل به وجود آمده تشكر مي كنم.
وي كه ساعتي پيش براي بازديد و بررسي مشكلات به وجود آمده در 11 شهرستان وارد اهواز شده، با اشاره به اينكه دستگاه و تجهيزات برق استان داراي بالاترين استانداردها هستند گفت: به علت همزمان شدن رطوبت بالا و وقوع گرد و خاك پنج نيروگاه استان و حدود يك هزار و 400 مگاوات برق درجنوب و جنوب شرق استان از مدار خارج شد.
وزير نيرو ادامه داد: هم اكنون چهار نيروگاه وارد مدار شده است و فقط نيروگاه رامين خارج از مدار است ولي تا قبل از غروب برق وصل مي شود.
چيت چيان افزود: هم اكنون 90 درصد برق شهرها و بيش از 20 درصد برق اهواز وارد مدار شده است و تا ساعت 16 برق تمام شهر اهواز متصل مي شود.
وي اظهار كرد: 100 ميليارد تومان براي نوسازي تجهيزات برق استان و خريداري دستگاه شستشوي مقره ها براي ايستگاه و پست هاي برق خوزستان اختصاص يافته است.
بر اساس اين گزارش، به گفته مديران استاني، مه گرفتگي شديد بعد از گرد و خاك اخير باعث قطع برق در 11 شهرستان شده كه اين مساله نيز موجب قطع آب در اين شهرستان ها شد.

7151/6002
خبرنگار: نادره وائلي زاده**انتشار دهنده : كبري آقازري

سرخط اخبار استان‌ها