قطع برق باردیگر زندگی مردم اهواز را مختل كرد

اهواز - ایرنا - قطع برق و در پی آن قطع آب زندگی مردم كلانشهر اهواز مركز استان خوزستان را مختل كرده است.

به گزارش ایرنا قطع آب ، برق و همچنین قطع و اختلال مخابراتی و اینترنتی در برخی مناطق زندگی ساكنان شهر اهواز را در نخستین روز هفته مختل كرده و روند فعالیت در این كلانشهر را از حالت عادی خارج كرده است.
علاوه بر تعطیلی ادارات ، بانك ها و مدارس ، بسیاری از شركت های خصوصی و خدماتی نیز در كلانشهر اهواز به دلیل قطع برق قادر به فعالیت و ارائه خدمات به شهروندان نمی باشند و همین امر مردم را خانه نشین كرده است.
توفان گرد و خاك نهم بهمن ماه در خوزستان نیز موجب قطع برق بسیاری از مناطق شهرستان اهواز شد.
هاشم بالدی مدیر كل مدیریت بحران استانداری خوزستان علت قطع برق اهواز و 10 شهرستان دیگر این استان را مه گرفتگی شبكه برق عنوان كرد.
مدیر روابط عمومی شركت مخابرات خوزستان نیز گفت: به رغم قطعی برق در اهواز و ۱۰شهرستان دیگر استان مراكز ثابت تلفن در این شهرستان ها مشكلی ندارند.
حمیدرضا جلیلی افزود:تمام BTSهای تلفن همراه ،مراكز فوریت دار از قبیل اورژانس ها ، هلال احمر و سایر مراكز خدنات رسان فعال می باشد اما BTS سایر مراكز و مناطق در این 11 شهرستان پس از پنج ساعت از قطعی برق و با اتمام شارژ باطری های آن به مرور زمان قطع می شوند.
وی افزود: قطعا این قطعی طولانی مدت برق باعث قطع خطوط تلفن همراه در شهرستان های یاد شده خواهد شد .
وی گفت:اینترنت 11 شهرستان یاد شده برقرار می باشد اما به دلیل قطع برق و نبود امكان روشن كردن مودم ها عملا اینترنت در این شهرستان ها با اختلال مواجه شده است.
وی بیان كرد: اینترنت اپراتور همراه اول برقرار.
برق در شهرستان های اهواز ، ماهشهر ، هندیجان ، آبادان ، خرمشهر ، باوی ، كارون‌ ،حمیدیه ،سوسنگرد، هویزه و شادگان از ساعت سه بامداد شنبه به دلیل رطوبت بالا و گرد و خاك قطع شده است.
قطع برق موجب تعطیلی ادارات ، سازمان ها ، بانك ها و مدارس در 11 شهرستان خوزستان از جمله اهواز در روز شنبه شده است.
6064/6068
خبرنگار:محسن بهاروند **انتشار دهنده:محمدعلی فریدپناه

سرخط اخبار استان‌ها