انقلاب اسلامي به بركت خون شهدا و ولايتمداري مردم پيروز شد

آستارا - ايرنا - فرمانده قرارگاه سازندگي قرب كوثر خاتم‌الانبياء سپاه پاسداران گفت: انقلاب اسلامي ايران به بركت خون پاك شهدا و ولايتمداري مردم به پيروزي رسيد و منشأ بيداري اسلامي و حركت هاي آزاديبخش در جهان شد.

به گزارش خبرنگار ايرنا سردار سيد ضياء الدين حزني شامگاه چهارشنبه در يادواره 10 شهيد محله جعفرصادق (ع) آستارا در مسجد اين محله افزود: انقلاب اسلامي ايران، ابهت شرق و غرب را شكست و حكومت جديدي را به دنيا معرفي كرد.
وي با اشاره به اينكه اكثر كشورهاي ابرقدرت دنيا براي از پا در آوردن ايران اسلامي هم پيمان شده بودند، افزود: جوانان كشور ما با تكيه بر عقبه هاي ديني، فرهنگي و اسلامي در برابر جبهه ظلم ايستادند.
وي تصريح كرد: تنها تفاوت انقلاب اسلامي ايران و جنگ تحميلي با ديگر انقلاب ها و جنگ ها ، مشاركت اقشار مختلف مردم در صحنه است.
حزني با بيان اينكه كشور ما از اوايل پيروزي انقلاب اسلامي در محاصره و تحريم بوده، اضافه كرد: همچنان كه فرزندان اين ملت شجاعانه در برابر دشمن بعثي ايستادگي كردند، امروز مدافعان حرم نيز از مرزهاي اسلام دفاع مي كنند.
وي از خانواده هاي شهدا به عنوان سرمايه هاي انقلاب اسلامي نام برد و اظهار كرد: هر كسي به اين كشور و سرنوشتش علاقمند است، بايد در راستاي تقويت روحيه ايماني، جهادي، ايثارگر و شهادت طلبي گام بردارد.
مداحي و ذكر مصيبت در سوگ شهيدان از ديگر بخش هاي اين مراسم بود.
شهرستان آستارا در منتهي اليه غرب استان گيلان واقع شده و 166 شهيد را تقديم نظام جمهوري اسلامي كرده است.
خبرنگار: يوسف هدايتي ** انتشاردهنده: كبيري
7105 / 2007