استخر پرورش ماهيان گرمابي و نخستين مركز آب درماني در آستارا افتتاح شد

آستارا - ايرنا - به مناسبت دهه مبارك فجر استخر پرورش ماهيان گرمابي و نخستين مركز آب درماني آستارا با حضور مردم و مسئولان اين شهرستان به بهره برداري رسيد.

به گزارش خبرنگار ايرنا ، فرمانده سپاه ناحيه آستارا عصر چهارشنبه در آئين افتتاح استخر پرورش ماهيان گرمابي روستاي خانه هاي آسياب اين شهرستان گفت: اين مركز آبزي پروري با افزون بر 200 ميليون ريال تسهيلات اقتصاد مقاومتي سپاه ساخته شده است.
سرهنگ جهانبخش آرمان ميزان ظرفيت توليد ساليانه اين مركز را پنج تن عنوان كرد و افزود: با بهره برداري از اين استخر در زميني به مساحت دو و نيم هكتار براي شش نفر به صورت مستقيم اشتغالزايي شد.
شهرستان آستارا داراي 10 استخر پرورش ماهيان گرمابي با ظرفيت توليد ساليانه 240 تن ماهي فيتوفاك، بيگ هد و آمور است.
به همين مناسبت يك واحد مسكن نيازمندان نيز در روستاي ويرموني آستارا افتتاح شد .
فرمانده سپاه آستارا در اين آئين گفت: اين مسكن با مساحت 50 متر مربع و با صرف هزينه اي بالغ بر 270 ميليون ريال تكميل و به يك خانواده نيازمند تحويل داده شد.
آرمان افزود: از ابتداي سال جاري تاكنون سپاه ناحيه آستارا 10 واحد مسكن براي نيازمندان شهرستان ساخته است و 10 واحد ديگر نيز تا ارديبهشت ماه سال آينده تكميل خواهد شد.
نخستين مركز آبدرماني شهرستان آستارا نيز به همين مناسبت در خيابان حكيم نظامي اين شهرستان به بهره برداري رسيد.
مدير شبكه بهداشت و درمان آستارا در آئين افتتاح اين طرح گفت: اين مركز شامل استخري با 30 متر مربع مساحت و تجهيزات ورزشي است.
حسين احمدي با تقدير از همكاري بخش خصوصي در اجراي اين طرح، گفت: براي تكميل و تجهيز اين طرح چهار ميليارد و 700 ميليون ريال هزينه شده است.
وي كاهش ضايعات مفاصل، تقويت عضلات و كاهش وزن را از مزاياي استفاده از اين مركز عنوان و خاطرنشان كرد: آب استخر از شبكه آب شهري تامين شده و عمق آن از 90 تا 140 سانتيمتر و درجه حرارت آن از 30 تا 40 درجه سانتيگراد قابل تنظيم است.
وي ادامه داد: اين مركز آب درماني در روزهاي زوج براي بانوان و در روزهاي فرد براي مردان قابل استفاده است.
شهرستان آستارا در منتهي اليه غرب استان گيلان واقع شده است.
خبرنگار: يوسف هدايتي ** انتشار : نصراله ابراهيمي
7105 / 7124/6070