افزون بر 140 هزار مترمربع به فضاي ورزشي فارس اضافه شده است

شيراز- ايرنا- مديركل ورزش و جوانان فارس گفت: افزون بر 140 هزار متر مربع فضاي ورزشي در دولت تدبير اميد در اين استان به بهره برداري رسيده و تا پايان دولت يازدهم اين ميزان به 300 هزار متر مربع افزايش خواهد يافت.

به گزارش ايرنا حيدر علي كامياب كلانتري، چهارشنبه در حاشيه بازديد خبرنگاران از طرح هاي ورزشي در حال ساخت و به اتمام رسيده، شيراز افزود: با حمايت دولت تدبير اميد و استاندار فارس، سرانه ورزشي فارس افزايش يافت و هم اينك سرانه اين استان به 75 صدم متر مربع رسيده و بر اساس برنامه توسعه چهارم قرار است اين سرانه به يك متر مربع برسد.
وي اضافه كرد: ورزشگاه 6 هزار نفري شيراز واقع در بلوار حسيني الهاشمي كه از مصوبات سفر رهبر معظم انقلاب به استان فارس (ارديبهشت ماه 87) است قرار بود در سال 91 به بهره برداري برسد اما در اين سال عمليات اجرايي آن آغاز شد و هم اينك بيش از 45 درصد پيشرفت فيزيكي دارد و اين اميدواري وجود دارد كه در سال 97 به بهره‌برداري برسد.
كامياب كلانتري افزود: ايران در سال 2020 ميزبان رقابت‌هاي جام جهاني فوتسال است و ما بايد تا سال 97 سالن 6هزار نفري شيراز را به بهره‌برداري برسانيم تا اين شهر به ‌عنوان يكي از شهرهاي ميزبان،در فهرست فدراسيون جهاني قرار گيرد.
وي اضافه كرد: ظرف يك سال گذشته سالن 6هزار نفري شيراز رشد 23 درصدي داشته و اگر اعتبارات مورد نياز به ‌موقع تخصيص داده شود،‌ مي‌توان اين سالن را در 6 ماه آينده به نقطه‌اي مطلوب رساند.
كامياب كلانتري در مورد ورزشگاه 50 هزار نفري ميانرود شيراز هم گفت: اين ورزشگاه نيز بيش از 90 درصد پيشرفت فيزيكي دارد و صندلي هاي آن در حال نصب شدن است و با بودجه اختصاص يافته، پيش از پايان دولت يازدهم با حضور رئيس جمهوري دولت تدبير و اميد افتتاح خواهد شد.
مديركل ورزش و جوانان فارس افزود: تا قبل از پايان دهه فجر امسال 22 پروژه ورزشي در شهرستان هاي مختلف فارس به بهره برداري مي رسد كه از جمله آنها مي توان به سالن وزنه برداري شيراز اشاره كرد.
7368 /6118
خبرنگار: حميدرضا خليقي ** انتشار دهنده: پرويندخت پاردسويي شيرازي

سرخط اخبار استان‌ها