۲۰ بهمن ۱۳۹۵،‏ ۱۵:۲۳
کد خبر: 82422022
۰ نفر
دیدگاه مقام معظم رهبری درباره پیروزی انقلاب اسلامی

تهران- ایرنا- رهبر معظم انقلاب رهنمودهای امام خمینی(ره) و اتحاد ملت ایران را به عنوان دو عامل كلیدی در دستیابی به اهداف انقلاب اسلامی برشمردند كه مردم با تكیه بر این شاخصه های اساسی توانستند به مبارزه با جبهه استكبار برخیزند و بساط ظلم و ستم را از كشور برچینند.

پیروزی باشكوه و ماندگار مردم انقلابی ایران به رهبری امام خمینی(ره) در بهمن 1357 خورشیدی بیانگر رشادت ها و جانفشانی های ملت ایران در دفاع از آرمان ها و اهداف انقلاب اسلامی است. آنان كه با خلق حماسه ای بزرگ بر حضور بیگانگان بر كشور خط بطلانی كشیدند و با استقرار نظام مردم سالار به استقلال و آزادی رسیدند.

دستاورد با ارزش و پراهمیتی كه ملت ایران هر سال برای گرامیداشت یاد و خاطره آن به برگزاری مراسم ها و آیین هایی ویژه می پردازند و با حضور در راهپیمایی بزرگ جشن انقلاب، به تجدید میثاق با آرمان های انقلاب و رهبری می پردازند.

گروه اطلاع رسانی ایرنا به بهانه سالروز پیروزی انقلاب اسلامی به محوریابی گزیده ای از بیانات مقام معظم رهبری اقدام كرده است.

** راهپیمایی شكوهمند 22 بهمن؛ پاسخی كوبنده به مخالفان نظام
- این ملت بزرگ، روز 22 بهمن گرم‌تر، پرشورتر و فعال‌تر از همیشه در سراسر میهن عزیز به میدان می‌آید و به جهانیان ثابت می‌كند كه همچنان با هوشیاری و قدرت به راه پرافتخار خود ادامه می‌دهد. روز 22 بهمن روز نگرانی و عصبانی‌شدن سرویس‌های امنیتی و جاسوسی آمریكا، اسراییل و انگلیس است و مردم امسال نیز با حضور پرشكوه خود باعث می‌شوند این دشمنان به‌شدت حرص بخورند و ناامید شوند. (دیدار با فرماندهان و پرسنل نیروی هوایی ارتش 19 بهمن 1385)

- ملت ایران در روز 22 بهمن با آگاهی، بصیرت، همت و توفیق الهی پاسخ كوبنده‌ای به همه‌ مخالفان نظام جمهوری اسلامی داد و حجت را بر همه تمام كرد. دشمنان انقلاب و برخی افراد دیگر كه دانسته یا ندانسته با زبان دشمنان سخن می‌گویند، تلاش بسیاری دارند تا این‌گونه وانمود كنند كه انقلاب اسلامی از راه خود منحرف شده است، اما واقعیت آن است كه حركت امروز انقلاب اسلامی و اهداف آن، همان حركت و اهدافی است كه امام بزرگوار(ره) در روز اول انقلاب ترسیم كردند.(دیدار با جمعی از مردم آذربایجان شرقی، 28 بهمن 1388)

- جمعیت میلیونی حاضر در عرصه، در روز 22 بهمن در تهران هزاران نفر بودند؟! گفتند در كل كشور ایران، صدها هزار! اینها صدها هزار نفر بودند؟! در هر كدام از شهرهای بزرگ كشور صدها هزار جمعیت جمع شدند، ده ‌ها میلیون انسان آمدند توی صحنه. تبلیغات اینجوری است. خب، ما دروغ و تقلب و خدعه و تزویرهای حقارت‌آمیز را از دشمن كم ندیدیم؛ از اول انقلاب تا امروز همیشه همین جور بوده؛ باز هم همین جور خواهد بود، لكن هدف آنها برآورده نمی شود.(دیدار مردم آذربایجان؛ 26 بهمن 1390)

- امسال 22 بهمنِ شما - این حركت عظیم مردم در پشتیبانی از نظام - یك سیلی به صورت استكبار بود. آنها آرزوشان این است كه بتوانند گروهك هایی را بیاورند توی خیابان، علیه نظام. اتفاقی كه می خواستند برای ایران رخ بدهد كه مردم علیه نظام قیام كنند، برای خودشان رخ داده است! به كشورهای اروپایی نگاه كنید؛ این هایی كه می آیند توی خیابان، این هایی كه مشت گره می كنند، این هایی كه شیشه می شكنند، مردمِ همان نظام ها هستند.(دیدار جمعی از مردم و خانواده شهدا و ایثارگران؛ 10 اسفند 1390)

- هر سال در 22 بهمن، ملت ایران با حضور خودشان در این عرصه‌ نمایش عمومی ملی و انقلابی، دشمن را ناكام كردند؛ سعی شان این است كه ملت را جدا كنند. وزیر خارجه‌ بی تجربه‌ قبلی آمریكا صریحا گفت كه ما این تحریم ها را برای این می گذاریم كه مردم ایران را در مقابل نظام جمهوری اسلامی قرار بدهیم؛ ملت ایران جواب آنها را در حركات خود، در راهپیمایی های خود داده ‌اند و خواهید دید در روز 22 بهمن، ملت ایران با حركت كوبنده‌ خود، یكبار دیگر دشمن را ناكام خواهند كرد.(دیدار فرماندهان و جمعی از كاركنان‌ نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران‌؛ 19 بهمن 1391)

- هر سال 22 بهمن، ملت ایران ضربه‌ای بر دشمنان وارد می كند؛ مثل بهمنی بر سر دشمنان و مخالفان فرود می‌آید. امسال هم این بهمن فرود آمد.(دیدار مردم آذربایجان‌ شرقی؛ 28 بهمن 1391)

- ایجاد تردید در ملت ایران و جدایی آنان از نظام اسلامی یكی دیگر از اقدامات بدخواهان در عرصه سیاسی است. حضور متراكم و پرشور و شوق مردم در راهپیمایی 22 بهمن و ابراز احساسات آنان به اسلام و انقلاب اسلامی مشت محكمی بر دهان دشمنان بود.(در حرم مطهر رضوی؛ یكم فروردین 1392)

- ان ‌شاء الله در 22 بهمن، ملّت ایران نشان خواهد داد كه كسی كه ملّت ایران را بخواهد تحقیر كند، با ضربه‌ متقابل ملّت ایران مواجه خواهد شد. همه‌ ملّت ایران، همه‌ دلسوزان، در این جهت متّفقند كه عزت ملی برای یك كشور، بسیار بسیار مهم است. اگر عزت بود، امنیت هم خواهد آمد؛ اگر امنیت بود، پیشرفت هم عملی خواهد بود؛ والّا اگر یك ملت تحقیر شد، همه چیز او به بازی گرفته خواهد شد؛ حتی امنیت او، حتی ثروت او، و همه چیز او. عزت ملی بایستی محفوظ بماند و مسوولان این را می دانند و ملت ایران ان‌شاءالله در 22 بهمن با حضور خود، با نشان دادن اقتدار خود، با نشان دادن عزم راسخ خود، ان‌شاءالله دشمن را به زانو درخواهد آورد.( دیدار جمعي از فرماندهان و كاركنان نیروي هوایي؛ 19 بهمن 93)

- ملت ایران در روز ۲۲ بهمن نشان خواهد داد كه زیر بار حرف زور نمی رود و پاسخ هر تحقیر كننده ای را نیز با ضربه متقابل خواهد داد. به لطف خداوند ملت ایران در 22 بهمن نشان خواهد داد هركسی كه بخواهد این ملت را تحقیر كند، با ضربه متقابل مواجه خواهد شد. به فضل الهی، ملت ایران با حضور مقتدرانه و عزم راسخ خود در ۲۲ بهمن، دشمن را به زانو درخواهد آورد. (دیدار جمعي از فرماندهان و كاركنان نیروي هوایي؛ 19 بهمن 93)

** برگزاری پرشور جشن های انقلاب، نشانگر پویایی و پیشرفت ملت ایران
- راه حفظ و تقویت حضور مومنانه و تعیین‌كننده‌ مردم در صحنه، پایبندی عملی همه‌ مسوولان نظام به اسلام عزیز است و اگر مردم در عمل ببینند كه مسوولان و دستگاه‌ ها برای خدا كار می‌كنند، حتما ارتباط ایمانی و قلبی آنان با نظام قوی‌تر خواهد شد.(دیدار نمایندگان منتخب ملت در چهارمین دوره مجلس، سوم اسفند 1385)

- در 22 بهمن، ملت همه با یك شعار وارد میدان شدند. خیلی تلاش كردند، شاید بتوانند بین ملت دودستگی ایجاد كنند؛ اما نتوانستند. و ملت ایستاد؛ این پیروزی ملت بود. از 22 خرداد تا 22 بهمن - هشت ماه - یك فصل پرافتخار و پرعبرتی برای ملت ایران بود؛ این یك درس شد. آگاهی جدیدی به وجود آمد. فصل تازه‌ای در بصیرت ملت ایران گشوده شد. این یك زمینه‌ بسیار مهمی است. باید بر اساس این زمینه، حركت كنیم.( اجتماع زایران و مجاوران حرم مطهر رضوی، یكم فروردین 1389)

- 33 سال از انقلاب می گذرد. در هیچ جای دنیا جشنِ یادبود و سالگرد انقلاب، اینجور مردمی نیست. این تنها انقلاب ماست كه در هر 22 بهمنی، جشن را مردم می گیرند. در سرتاسر كشور میلیون ها انسان به خیابان ها می آیند، تظاهرات می كنند، شعار می دهند؛ این در هیچ انقلابی وجود نداشته است. (دیدار فرماندهان نیروی هوایی ارتش؛ 19 بهمن 1390)

- در ایران، سالروز پیروزی انقلاب - یعنی 22 بهمن - به وسیله‌ میلیون ها مردم در سرتاسر كشور با شوق و ذوقِ فراوان انجام می گیرد؛ هر سال هم از سال قبل شورانگیزتر و مهمتر و بزرگتر؛ این نشان‌ دهنده‌ زنده بودن این ملت و پیشرفت این ملت در اهداف انقلابی است.(مراسم سالگرد رحلت امام خمینی(ره)؛ 14 خرداد 1391)

- حضور مردم در سرمای 22 بهمن، و در گرمای ماه رمضان در روز قدس، همه نشانه‌ های دست خدا است و ما هم بر همین اساس به مردم اعتماد كامل داریم و سخن ما با آنان در چارچوب این احساس و صدق و بصیرت مردم است.(دیدار مداحان اهل‌بیت(ع)؛ 20 فروردین 1394)

** تقدیر و تشكر مقام معظم رهبری از ملت ایران
- تشكر از ملت بزرگ ایران به خاطر شكوهی كه در روز 22بهمن از خودشان و عظمتی كه از اقتدارشان نشان دادند. زبان از توصیف و تقدیر و تشكر عاجز است. در درجه‌ اول باید جَبهه‌ی سپاس و ستایش در مقابل پروردگار عالم به خاك بساییم كه محوِل دل ها و مقلب نیت ها و عزم ها است و همه چیز با اراده‌ پروردگار است و در درجه‌ی بعد، از آحاد گسترده‌ی ملت ایران در سرتاسر كشور به‌خاطر اینكه روز 22 بهمن را این‌جور زنده، برجسته، شكوفنده به دنیا نشان دادند، صمیمانه سپاسگزاری كنیم. (دیدار مردم آذربایجان؛ 28 بهمن 1392)

- وقتی دشمن با چهره‌ واقعی خود یا نزدیك به چهره‌ واقعی خود در میدان حضور پیدا می كند، مردم انگیزه بیشتری و همّت بلندتری برای حضور پیدا می كنند؛ مردم چون دیدند آمریكایی‌ها نسبت به آنها بی ‌ادبی می كنند و نسبت می دهند كه از نظام جدا شده‌اند، خواستند در22 بهمن نشان بدهند كه نسبت به نظام اسلامی و جمهوری اسلامی و پرچم برافراشته اسلام با همه‌ وجود دل ‌بسته ‌اند. این نشان‌دهنده‌ حساسیت مردم ما و غیرت مردم ما در برابر دشمنی و شرارت دشمنان جمهوری اسلامی و دشمنان ایران است. (حرم مطهر رضوی؛ یكم فروردین 1393)

- من واقعاً زبانم قاصر است از اینكه از مردم عزیزمان، از ملّت بزرگ ایران تشكّر كنم و توصیف كنم این حضور امسال را در ماجرای 22 بهمن؛ در گزارش های دقیقی كه به بنده داده‌اند كه این گزارش ها دقیق است، در اغلب نزدیك به همه‌ مراكز استان - حالا در هزار شهر راه‌پیمایی بود؛ آن طور كه محاسبه كردند در اغلب نزدیك به همه‌ی مراكز استان - جمعیّت امسال از سال گذشته بیشتر بود؛ در اغلب نزدیك به همه! در شهرهایی، مردم در سرما و برف و باران آمدند راه‌پیمایی كردند؛ در جاهایی مثل اهواز، مردم در طوفانِ خاك آمدند راه‌پیمایی كردند؛ اینها شوخی است؟ 36 سال از انقلاب میگذرد، كجای دنیا سالگرد انقلاب به‌وسیله‌ی مردم آن‌هم با این عظمت و با این شكوه برگزار میشود؟ این به‌خاطر این است كه كار، دست مردم است. نگاه انقلاب و نظام در مساله 22 بهمن و بزرگداشت مراسم انقلاب به سوی مردم است؛ كار به مردم محوّل میشود، مردم این‌جوری حركت می كنند. (دیدار مردم آذربایجان؛ 29 بهمن 1393)

- با وجود بمباران گسترده‌ رسانه‌ای كه بیگانگان بر روی جوانان كشور انجام می دهند تا آنان نسبت به آینده مأیوس شوند و یا در مقابل نظام قرار گیرند و یا دچار ولنگاری شوند اما ده‌ها میلیون نفر از این جوانان در روز 22 بهمن، در سراسر كشور به خیابان‌ ها می‌آیند و به نظام اسلامی و امام راحل ابراز ارادت عمیق می‌كنند.( حرم مطهر رضوی؛یكم فروردین 1394)

- 22 بهمن باید روز به ‌روز، سال ‌به ‌سال زنده‌ تر، درخشان ‌تر و برجسته ‌تر شود؛ این نیاز كشور ما است و من لازم است كه از اعماق دل تشكّر كنم از ملّت بزرگ ایران به ‌خاطر حماسه ‌ای كه امسال در 22 بهمن آفریدند. مراكزی كه جمعیّت ها را تخمین می زنند – تخمین ‌های نزدیك به واقع- برای من گزارش آوردند كه امسال جمعیّت، تقریبا در همه‌ شهرهای كشور به ‌میزان قابل توجّهی بیش از سال گذشته بود... این تلاشی است كه امروز دارد با جدّیّت از سوی قدرت های عالم دنبال می شود و در یك ‌چنین شرایطی ملّت ایران درست عكس آنچه آنها می خواهند عمل می كند و پُرشورتر از هر سال، این مراسم را انجام می دهد.(دیدار مردم آذربایجان شرقی؛ 28 بهمن 1394‌)

**اتحاد و یكپارچگی ملت ایران در حضور در مراسم 22 بهمن
- ملت ایران در روز 22 بهمن، با نمایش وحدت كلمه و اتحاد خود، جبهه‌ی استكبار را بار دیگر همچون گذشته مبهوت خواهد كرد. جمهوری اسلامی ایران راه عزت در سایه‌ی اسلام، امنیت در سایه‌ی اسلام، عدالت در سایه‌ی اسلام و مردم‌سالاری برخاسته از اندیشه‌ی اسلامی را بدون هیچ تردید و سستی ادامه خواهد داد و جوان‌های امروز و نسل‌های آینده با استفاده از تجربه‌ انباشته‌ ملت ایران در مواجهه با استكبار، قله‌های پیشرفت را فتح خواهند كرد. ملتی هوشمند همچون ملت ایران كه دارای ایمان، ابتكار و آزادی ناشی از اسلام و انقلاب است، هیچ ‌گاه در حركت رو به جلو خود متوقف نخواهد شد.(دیدار با كاركنان و فرماندهان نیروی هوایی ارتش، 19 بهمن 1388)

- یكی از تجربه ‌های ملت ایران ایجاد اتّحاد است. خب، مگر در كشور ما اختلاف سلیقه كم است؛ در مسایل سیاسی، در مسایل فكری، در مسایل عقیدتی اختلاف زیاد است امّا مردم با وجود این اختلافات، وحدت خودشان را حفظ كردند. بعضی از بخش های كشور ما قومیت های مشخصی زندگی می كنند؛ آن قومیت ها هم در مراسم 22م بهمن، در مراسم روز قدس، در مراسم گوناگونی كه مظهر انقلاب است، همان‌ جوری شركت می كنند كه بقیّه‌ آحاد كشور شركت می كنند.(دیدار مسوولان و دست ‌اندركاران حج‌؛ 31 مرداد 1394)

- حفظ این یكپارچگی‌ای كه خوشبختانه در مردم وجود دارد. وقتی می گوییم یكپارچگی، فورا نباید به ذهن بیاید كه حالا همه‌ افراد جامعه مثلا مثل برادر با هم صمیمی ‌اند؛ نه، حركت حركت عمومی است. فرض كنید در راه‌ پیمایی 22 بهمن، وقتی شما نگاه می كنید، همه دارند به یك طرف حركت می كنند؛ آیا اینها همه مثل هم هستند؟ همه از یك جناحند؟ همه از یك گروهند؟ نه، اما جهت یكی است؛ این جهت‌گیری واحد را بایستی ما قدر بدانیم و پاس بداریم و به آن بایستی اهمیت بدهیم. حاشیه‌ سازی نباید بشود؛ بعضی از حاشی ه‌سازی ‌ها تشتّت‌آور است؛ یعنی همین وحدت جهت‌گیری را به هم می زند؛ مراقب این معنا باشیم.(دیدار رییس‌جمهوری و اعضاي هیأت دولت‌؛ چهارم شهریور 1394)

** 22 بهمن، عرصه حماسه آفرینی و باز آفرینی انقلاب
- یاد انقلاب را كه ملت ما گرامی می دارد، به خاطر این است كه معلوم بشود آن عامل حركت ‌بخش و عزت‌ بخشی كه ملت ایران را در این مسیر پرافتخار به راه انداخت، آن عامل در دل مردم ما زنده است. ما راهپیمایی 22 بهمن را در پیش داریم؛ خواهید دید ملت عزیز ما امسال هم مثل سال های گذشته و پرشورتر از گذشته كه هر سال پرشورتر از سال های قبل بوده است، وارد عرصه‌ نگاه های جهانی خواهد شد. این حضور مردم را در راهپیمایی 22 بهمن دست‌كم نباید گرفت؛ این خیلی چیز عظیمی است. سالگردهای انقلاب ها، سالگردهای روزهای ملی در كشورها را با این حركت عظیم مردم در كشور عزیز ما مقایسه كنید. سالگرد انقلاب ما یك مراسم خشك و رسمی نیست؛ یك مراسم صد درصد مردمی است. مردم در سرمای سخت، در گرمای سوزان، در همه‌ی شرایط، آنجایی كه لازم است در صحنه باشند، شركت می كنند و در 22 بهمن، همه ساله، ملت این عرصه را مغتنم می شمارند و وارد میدان می شوند و حضور خودشان را به رخ همه‌ دشمنان و مخالفان می كشند.(دیدار فرماندهان نیروی هوایی ارتش، 19 بهمن 1386)

- بیست و دوم بهمن قشرهای مختلف هر كدامی به تدریج وارد شدند و كمك كردند. ناگهان ملت ما از ملتی كه سابقه‌ دوران قاجار را داشت و بعد در دوران پهلوی به كلی لگدمال شده بود، تبدیل شد به یك ملت زنده و بیدار، آمد وسط میدان، قدرت خودش را علنی كرد، قدرت خود را به صحنه آورد. این قدرت، قدرت ملی است؛ قدرت آحاد مردم است، هیچ نیرویی در مقابل این قدرت تاب مقاومت ندارد. ملت ها امتحان كنند. البته امتحانش آسان هم نیست، فداكاری می خواهد، رهبري درست می خواهد. اگر این فراهم بشود، هیچ ملتی در دنیا زیر ستم نخواهد ماند؛ دچار فقر نخواهد ماند. این شرایط در كشور عزیز ما فراهم شد.(دیدار با مردم تبریز، 28 بهمن 1386)

- سالگرد انقلاب به‌وسیله‌ مردم اساسا بزرگداشت می شود و نگاهداشت می شود، گرامی داشته می شود. مردم هستند كه می‌آیند در هوای سرد، مشكلات، یخ ‌بندان، باران، برف، همه‌جور وارد این میدان می شوند و خودشان را نشان می دهند؛ حضور مردمی. این سلسله تمام‌نشدنی است. شاید نیمی از كسانی كه امسال در 22 بهمن شركت می كنند، افرادی هستند كه 22 بهمن 57 را اصلا ندیده ‌اند و سنّ آنها اقتضا نمی كند؛ مال بعد از 22 بهمن 57هستند امّا شركت می كنند. در واقع این بازآفرینی انقلاب است؛ چون انقلاب ما با تیر و تفنگ و این چیزها نبود، با حضور تنِ مردم در خیابان ها بود؛ مردم نه فقط با میل شان، نه [فقط] با اراده‌ شان، نه [فقط] با احساس و عاطفه‌شان، بلكه با جسمشان در عرصه و در صحنه آمدند. (دیدار فرماندهان و كاركنان نیروی هوایی و پدافند هوایی ارتش؛ 19 بهمن 1394)

** حماسه آفرینی مردم در راهپیمایی 22 بهمن
- حضور گسترده، پرشور و با عزم راسخ ملت ایران در راهپیمایی 22 بهمن هر سال، نمایشی نمادین از ایستادگی و استقامت این ملت بر سر آرمان‌های انقلاب اسلامی است و راهپیمایی 22 بهمن امسال نیز به توفیق الهی، صحنه‌ دیگری از نمایش عظیم ملی خواهد بود. در 22 بهمن امسال نیز به توفیق الهی، مردم به صورت گسترده به صحنه خواهند آمد و این حضور گسترده در راهپیمایی 22 بهمن و صحنه‌های گوناگون همچون انتخابات دشمن را در مقابل ملت ایران دچار خسران خواهد كرد. این نمایش‌های عظیم ملی و فناوری كه خوشبختانه پی‌در‌پی در كشور بروز می‌كنند، باید روزبه‌ روز بیشتر شوند.(دیدار با فرماندهان و كاركنان نیروی هوایی ارتش، 19 بهمن 1387)

- همین راهپیمایی ها، همین 22 بهمن امسال شما مردم، این یك نمایش بسیار باشكوه و پرعظمت بود. پیشرفت های علمی، حضور جوانها در صحنه‌های مختلف، شعارهای انقلاب كه خوشبختانه زنده‌تر از پیش شده است . كسی از مسوولان با شرمندگی نسبت به شعارهای انقلاب مواجه نمی شود؛ افتخار می كنند به استقلال، به آزادی، به اسلام، به این قانون اساسی معتبر و پرمغز و پرمعنا - نشان می دهد كه نظام را نمی شود تكان داد.(دیدار با جمعی از مردم آذربایجان‌ شرقی، 28 بهمن 1387)

- راهپیمایی مردم در 22 بهمن با همه‌ عظمتی كه دارد - كه حالا عرض خواهم كرد - یك كار متعارف است، یك كار روان‌شده است، شناخته‌شده است، متوقع است كه انجام بگیرد و انجام میگیرد؛ اما بیست و سه‌ تیر در سال 78، یك كار متعارف نبود، یك كار متوقع نبود؛ اهمیت داشت كه این مجموعه بداند و بفهمد كه این كار در آن شرایط، لازم است و آن را انجام بدهد.(دیدار با اعضای شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، 29 دی 1388)

- امروز هیچ‌كس نباید بگوید من تكلیف و مسوولیتی ندارم، بلكه همه باید در دفاع از نظام جمهوری اسلامی كه دفاع از اسلام، حقوق مردم و عزت كشور است، احساس مسوولیت كنند. مردم همواره این احساس مسوولیت را به اثبات رسانده‌اند كه نمونه‌ واضح آن، راهپیمایی نهم دی بود و در 22 بهمن نیز مردم حضور، آمادگی و سرزندگی خود را همچون گذشته نشان خواهند داد.(دیدار با جمعی از مردم مازندران با رهبر انقلاب، 6 بهمن 1388)

- هرچه نشانه‌ های توانایی های شما و ایستادگی شما و استقامت شما بیشتر باشد، بدانید آنها خشمگین‌تر میشوند. اگر بتوانند، این خشم را در عمل اعمال خواهند كرد؛ اگر نتوانند هم، مجبورند زنجیر بجوند و پیشرفت شما را تماشا كنند؛ و همین جور خواهد شد. بعد از 22 بهمن، بعد از این حركت عظیم مردمی، كه اینها كشور را، ملت را، انقلاب را، نظام جمهوری اسلامی را جور دیگری خیال كرده بودند و مایوس و دلسرد شدند، باز هر حركت بزرگ شما آنها را خشمگین می كند. حرفهایی كه امروز آمریكایی ها می زنند، از صدر تا ذیلشان، از رییس جمهورشان تا سخنگوی فلان وزارتخانه‌شان، و همچنین بعضی از غربیهای دیگر، نشان‌دهنده‌ عصبانیت است. عصبانیاند، خشمگینند، ناامیدند، نمی دانند باید چه كار كنند. گاهی تهدید می كنند، گاهی آن تهدید را پس میگیرند، گاهی ترمیم می كنند، گاهی اینجا آنجا تهمت میزنند. (دیدار دست ‌اندركاران ساخت ناوشكن جماران، 30 بهمن 1388)

* گروه اطلاع رسانی
خبرنگار: سیده مریم سیدان**انتشار دهنده: شهربانو جمعه
پژوهشم**9368**9131
*ایرنا مقاله كانالی برای انعكاس مقاله های اندیشكده ها- پژوهشكده ها- دانشكده ها-مراكز تحقیقاتی و رسانه های ایران و جهان*
Irnaarticle@