كار احداث پروژه غير هم سطح زردشت و تعريض پل كيان آباد اهواز آغاز شد

اهواز - ايرنا- به مناسبت دهه فجر كار احداث پروژه غير هم سطح جانباز در منطقه زردشت اهواز و تعريض پل كيان آباد اين شهر روز چهارشنبه با حضور استاندار خوزستان و جمعي از مسئولان محلي آغاز شد.

به گزارش ايرنا معاون عمراني شهرداري اهواز در حاشيه اين آيين در گفت و گو با خبرنگاران اظهار كرد: پروژه تقاطع غير همسطح جانباز يكي از گره هاي حمل و نقل و ترافيكي شهر اهواز بوده كه دسترسي شمال به جنوب منطقه كيانشهر، مهرشهر و ميدان صياد شيرازي را به سمت شمال امكان پذير مي‌كند.
محمد صفري افزود: اين پروژه با هدف رفع مشكلات ساكنان اين منطقه كه بيشتر از جانبازان انقلاب اسلامي هستند، با 103 ميليارد ريال آغاز شده است.
وي ادامه داد: در مجموع حدود سه كيلومتر شمع ريزي در اين پروژه پيش‌بيني شده و دو دهنه 16 متري را تامين مي كند.
وي اظهار كرد: با توجه به اينكه در آينده اي نزديك پل نهم اهواز نيز زير بار ترافيك رفته و بازگشايي خواهد شد، اين پروژه مكمل پل نهم خواهد بود تا بار ترافيكي منطقه كيانپارس كمتر شود.
وي افزود: پيش بيني شده اين پروژه در مدت 18 ماه به بهره‌برداري برسد اما تلاش بر اين است كه در طول 12 ماه اين پروژه تمام شود.
صفري گفت:در اين منطقه لوله هاي آب غدير، دو شبكه فشار قوي برق و همچنين خط لوله غرب اهواز و تاسيسات زيرزميني و رو زميني زيادي وجود دارد و اميد است كه دستگاه‌هاي مربوطه در خصوص رفع مشكلات احتمالي همكاري لازم را با شهرداري داشته باشند.
وي ادامه داد: همچنين پروژه تعريض پل كيان آباد اهواز نيز در دستور كار قرار گرفته و بدون اينكه تردد شهروندان متوقف شود نيز در مدت زمان مشابه به بهره برداري خواهد رسيد.
7152/ 6037
خبرنگار: محمدرضا خبازان ** انتشار دهنده: عبدالحميد راجي

سرخط اخبار استان‌ها