۲۰ بهمن ۱۳۹۵،‏ ۱۳:۵۳
کد خبر: 82421835
۰ نفر
فاز ١ و ٢ سامانه جامع امور دانشجویان افتتاح شد

تهران - ایرنا- وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از فاز ١ و٢ سامانه جامع امور دانشجویان همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی رونمایی كرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری روز چهارشنبه در مراسم افتتاح فازهای ١ و ٢ سامانه جامع امور دانشجویان، آرائه خدمات بهتر، سریعتر و به روزتر را اصلی ترین هدف این سازمان در دولت تدبیر و امید عنوان كرد.
مجتبی صدیقی افزود: از آنجا كه ٧٠ درصد مراجعات وزارت علوم مربوط به سازمان امور دانشجویان است، تكمیل سامانه خدمات رسانی به دانشجویان، حجم مراجعات حضوری این وزارتخانه را به شدت كاهش خواهد داد.
وی خاطرنشان كرد: سال گذشته حدود 90 هزار مراجعه حضوری به سازمان امور دانشجویان، ثبت شده است كه قبلا این آمار 150 هزار نفر در سال بود و كاهش مراجعات در سایه الكترونیكی كردن بخشهایی از خدمات این سازمان محقق شده است.
صدیقی با بیان اینكه 70 درصد مراجعات سازمان امور دانشجویان مربوط به چهار اداره كل امور دانشجویان داخل، دانش آموختگان، دانشجویان خارج و بورس و اعزام است، گفت: با توجه به همین موضوع، ارائه خدمات این چهار اداره كل به صورت الكترونیكی را در اولویت قرار دادیم و دیگر ادارات كل مانند تربیت بدنی، مشاوره و نظارت و پیگیری كه مراجعان كمتری دارند نیز طی دو سه ماه آینده به سامانه جامع امور دانشجویان اضافه خواهند شد.
معاون وزیر علوم در تشریح مزایای راه اندازی این سامانه جامع برای سازمان امور دانشجویان بیان داشت: با این كار، یك بانك اطلاعاتی كامل از حوزه دانشجویی ایجاد می شود و امكان گزارش گیری آماری جامع و دقیق و امكان برنامه ریزی، تصمیم گیری و سیاستگذاری مناسب فراهم خواهد شد.
وی كاهش مراجعات حضوری، تسریع در امور خدمات رسانی، افزایش دقت و كاهش خطاهای انسانی و جلوگیری از تخلفات را از دیگر مزایای ایجاد این سامانه جامع ذكر كرد.
صدیقی، استعلام مدارك تحصیلی دانش آموختگان داخل و خارج، صدور گواهی اشتغال به تحصیل متمركز و قابل استعلام و لغو تعهد آموزش رایگان را كه قبلا به صورت توزیع شده در دانشگاه ها انجام می شد، از جمله خدمات جدیدی اعلام كرد كه توسط سامانه جامع بدون نیاز به مراجعه حضوری قابل ارائه خواهد بود.
دسترسی به سامانه جامع امور دانشجویان از طریق مراجعه به نشانی اینترنتی portal.saorg.ir امكانپذیر است.

**برگزاری مراسم معرفی دانشجویان نمونه 95 در چهارم اسفند
رئیس سازمان امور دانشجویان همچنین از برگزاری بیست و پنجمین دوره معرفی دانشجویان نمونه كشور در چهارم اسفندماه خبر داد.
وی افزود: هماهنگی های لازم میان وزارتخانه های علوم و بهداشت در زمینه انتخاب دانشجویان نمونه امسال صورت گرفته و داوری ها پایان یافته است و برگزیدگان این دوره، جوایز خود را از دست معاون اول رئیس جمهوری دریافت خواهند كرد.
علمی**1055**1440
خبرنگار : زینب كارگر ** انتشاردهنده: معصومه گلشن
برای اطلاع از اخبار متنوع علمی و فناوری، با كانال علمی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
irnaelm@
https://telegram.me