مديركل ورزش و جوانان خوزستان:
وزنه برداري خوزستان پيشينه خوبي در كشور دارد

اهواز-ايرنا-مديركل ورزش و جوانان خوزستان گفت: وزنه برداري خوزستان از پيشينه خوبي در كشور برخوردار بوده و تيم هاي ملي را به خوبي تزريق مي كند.

به گزارش ايرنا شامگاه سه شنبه فرامرز كياني زاده در مراسم افتتاحيه مسابقات وزنه برداري قهرماني بزرگسالان كشور در سالن نامجو اهواز اظهار كرد: با توجه به درخشش وزنه برداري استان همه ساله حداقل در يك رده سني ميزباني مسابقات به خوزستان داده مي شود.
مديركل ورزش و جوانان خوزستان افزود: با توجه به زحمات آيت الله جزايري براي استان خوزستان حداقل كاري كه مي توانستيم انجام دهيم نامگذاري مسابقات به نام اين عالم بزرگوار بود.
وي ادامه داد: مبارزات قبل از انقلاب، دوران جنگ تحميلي و پس از آن سه برهه بسيار حساس و درخشان در تاريخ عمر آيت الله جزايري و به تبع استان خوزستان است.
كياني زاده افزود: آيت الله جزايري با تدبير و درايت و علم به اوضاع منطقه به خوبي قوميت هاي استان را در كنار يكديگر قرار داده و بينشان اتحاد ايجاد كرده است.
وي عنوان كرد: با توجه به عملكرد وزنه برداري استان با هماهنگي به عمل آمده با استانداري درخواست ميزباني اين دوره از مسابقات قهرماني كشور را به فدراسيون ارائه داديم و سعي كرديم از ظرفيت اين رشته در استان به خوبي استفاده كنيم.
مديركل ورزش و جوانان خوزستان تصريح كرد: با توجه به ظرفيت و جايگاه ورزشي استان در كشور و استقبال استاندار ورزش دوست خوزستان بدنبال ميزباني مسابقات ساير رشته هاي ورزشي ديگري هستيم.

ورزش باعث كاهش آسيب هاي اجتماعي مي شود
معاون سياسي اجتماعي استاندار خوزستان نيز دراين آيين گفت: هر جا كه ورزش گسترش يابد شاهد كاهش آسيب هاي اجتماعي خواهيم بود،
برگزاري مسابقات ورزشي بهترين فرصت براي كاهش آسيب هاي اجتماعي و افزايش نشاط در كشور است.
علي حسين حسين زاده افزود:با توجه به اهميت موضوع ورزش نزد مسولين جامعه، استانداري خوزستان در ارائه و ميزباني مسابقات ورزشي كمك هاي لازم را انجام مي دهد.
وي با اشاره به اين كه حوزه تربيت بدني بايد در سطح استان گسترش يابد، عنوان كرد: نقش ورزش در بين عموم مردم بسيار مهم است لذا بايد از ظرفيت هاي ورزش استان به خوبي استفاده كرد.
حسين زاده در ادامه به سه فعاليت ويژه آيت الله جزايري در استان اشاره كرد و گفت: كادر سازي با توجه به نياز استان، راه اندازي حوزه و دانشگاه و نگاه آزاد انديشي در حوزه هاي فكري و سياسي سه ويژگي مهم از بركات حضور آيت الله جزايري در خوزستان مي باشد.
وي با اشاره به اينكه اكثر فرماندهان و مسولين اكنون استان از نيروهايي آيت‌الله جزايري به شمار مي آيند تصريح كرد: زماني به خوزستان تنها از منظر يك استان صنعتي و كشاورزي نگاه مي شد اما آيت الله جزايري خلا موجود در استان را به خوبي شناسايي كرده و يك جريان فكري راه اندازي كردند كه بركات بسياري داشت.
معاون سياسي اجتماعي استاندار خوزستان افزود: تمام گرايش هاي سياسي كه در چهارچوب قانون به فعاليت خود ادامه مي دهند نظرات و ديدگاه هاي خود را به راحتي نزد آيت الله جزايري بيان مي كنند و از ديدگاه هاي وي استفاده مي كنند اين موضوع نشان از آزاد انديشي آيت الله جزايري دارد.
خبرنگار: پارسا شاكري
انتشاردهنده: كبري آقازري 6002

سرخط اخبار استان‌ها