۱۹ بهمن ۱۳۹۵،‏ ۱۹:۵۵
کد خبر: 82420730
۰ نفر
محمود عباس:از موجودیت خود در خاك فلسطین دفاع خواهیم كرد

تهران – ایرنا - «محمود عباس» رئیس تشكیلات خودگردان فلسطین كه در پاریس به سر می برد، ‌روز سه شنبه گفت:‌ مسئولان فلسطینی به تلاش هایشان با نهاد قضایی بین المللی برای دفاع از موجودیت خود در خاك فلسطین ادامه می دهند.

به گزارش خبرگزاری رسمی فلسطین (وفا)، عباس در كنفرانس مطبوعاتی مشترك با فرانسوا اولاند رئیس جمهوری فرانسه افزود: تصویب قانون مشروعیت بخشی به الحاق سرزمین های اشغالی سال 1967 فلسطین، مغایر با همه قوانین بین المللی است.
عباس با یادآوری اینكه مشروعیت بخشی به كانون شهركسازی در كنست اسرائیل دشمنی آشكار با ملت فلسطین است، افزود: ما با این اقدام تل آویو در محافل بین المللی مقابله خواهیم كرد.
رئیس تشكیلات خودگردان فلسطین از جامعه جهانی خواست تا مردم فلسطین را در اجرای كامل قطعنامه 2234 شورای امنیت یاری كنند.
این قطعنامه در 23 دسامبر گذشته با 14 رای موافق و رای ممتنع دولت باراك اوباما به تصویب رسید و ضمن محكومیت توسعه شهركسازی در سرزمین های اشغالی فلسطین، از اسرائیل خواست تا روند شهركسازی را متوقف كند.
عباس گفت كه ‌باید مانع از تحكیم رژیم تبعیض نژادی آپارتاید در سرزمین های اشغالی شد، اقدامی كه ما را وارد سلسه درگیری هایی خواهد كرد و به این ترتیب مانع از آن می شود كه در فلسطین صلح شكل گیرد.
وی درپاسخ به پرسشی درخصوص انتقال سفارت آمریكا به بیت المقدس گفت:‌ منطقه شرقی بیت المقدس،‌ پایتخت كشور فلسطین است و ما می خواهیم كه دروازه های آن به روی همه پیروان ادیان الهی باز باشد.
عباس افزود: از اسرائیل می خواهیم كه به قوانین و كنوانسیون های بین المللی از جمله توافق نامه ژنو مبنی بر تغییر ندادن ماهیت بیت المقدس و پاكسازی نژادی متعهد باشد.
رئیس تشكیلات خودگردان فلسطین با محكومیت اقدام دولت انگلیس در دعوت از بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در مراسم یكصدمین سالگرد صدور پیمان بالفور در سال 1917، از لندن خواست تا از ملت فلسطین عذرخواهی و این كشور را به رسمیت بشناسد.
اظهارات عباس درحالی صورت می گیرد كه پارلمان رژیم صهیونیستی روز دوشنبه، قانونی را تصویب كرد كه براساس آن الحاق اراضی فلسطینی را وجهه قانونی خواهد یافت.
پارلمان رژیم صهیونیستی برای سومین بار این قانون را با 60 رای موافق در مقابل 52 رای مخالف تصویب كرد.
پیشتر سازمان ملل متحد و كشورهای اروپایی دعوت مقام های رژیم صهیونیستی برای الحاق اراضی فلسطینی ها به رژیم صهیونیستی را محكوم كرده بودند.
خاورم**9363**1010
مترجم: محمد تدو**انتشار دهنده:حسن معظمی