۱۹ بهمن ۱۳۹۵،‏ ۱۰:۳۳
کد خبر: 82419601
۰ نفر
بازنشستگی زنان با 20 سال سابقه كار، فرصت یا تبعیض؟

تهران - ایرنا - طرح بازنشستگی زنان با 20 سال سابقه كار بدون محدودیت سنی در حالی طی ماه گذشته در مجلس شورای اسلامی به تصویب نمایندگان موافق مجلس دهم رسید كه شماری از كارشناسان، همچنان اجرای آن را غیر كارشناسی می دانند و خواهان رد آن در شورای نگهبان هستند.

این طرح، هم اینك جهت تایید نهایی به شورای نگهبان ارجاع شده است و قرار است پس از تایید نهایی در قالب قانون، اجرا شود.
طراحان مصوبه مذكور در مجلس شورای اسلامی، مصوبه بازنشستگی زنان با 20 سال سابقه كار بدون محدودیت سنی را هدیه و فرصتی مناسب برای زنان شاغل می دانند.

**موافقان طرح چه می گویند؟
حسن نوروزی یكی از نمایندگان مجلس كه از موافقان طرح مذكور است در این باره می گوید: با تصویب نهایی و اجرایی شدن این مصوبه، آن گروه از زنان شاغل كه از سن بازنشستگی خود هم راضی هستند به صورت اختیاری می توانند بازنشسته شوند و به امور زندگی خود برسند.
«پروانه مافی» نایب رئیس كمیسیون شوراها و امور داخلی كشور در مجلس شورای اسلامی هم اظهار می دارد: استفاده از شرایط بازنشستگی برای زنان شاغل دستگاه های دولتی با سابقه 20 سال، كاملا اختیاری است و در صورتی كه قانون بشود برای زنان شاغلی اجرا می شود كه با مشكلات عدیده ای همچون بیماری و یا پرستاری از بیمار در شرایط اضطراری بسر می برند و شرایط كار برای آنان دشوار است، تدوین و تصویب شده است.
این نماینده مجلس می افزاید: زنانی كه با 20 سال سابقه كار بازنشسته می شوند تنها حقوق 20 روز كاری را دریافت می كنند و این امر، مشكلی را برای صندوق های بیمه ای ایجاد نخواهد كرد.
وی با تاكید براینكه هیچ نگاه جنسیتی و یا جناحی سیاسی درتصویب این قانون در مجلس دخیل نبوده است،‌ اظهار می كند كه این قانون، صرفا با نگاه حمایت از خانواده و زنان مراجعه كننده ای كه نیازمند كمك بوده اند، تدوین شده است.
مافی با اشاره به قانون تامین اجتماعی تبصره 4 ماده 75 می گوید: طبق این قانون، زنان شاغل بخش كارگری می توانند با 20 سال سابقه و 42 سال سن بازنشسته شوند؛ بنابراین مصوبه جدید مجلس (بازنشستگی زنان شاغل در دستگاه های دولتی با سابقه 20 سال ) طرح جدیدی نیست با این تفاوت كه اكنون تلاش شده است تا بازنشستگی مربوط به زنان كارگر، شامل زنان شاغل در دستگاه دولتی نیز بشود.
نماینده مردم تهران، ری ، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی تاكید می كند: همه اقشار زنان باید از این قانون منتفع شوند.
مافی در عین حال ادعای برخی صندوق های بازنشستگی مبنی بر وارد آمدن زیان مالی سنگین با اجرای قانون یاد شده را رد می كند و می افزاید: صندوق ها هیچ زیان مالی نخواهند دید و این، ادعای كذبی بیش نیست.
وی با بیان ضد و نقیض گویی های صندوق های بازنشستگی راجع به مصوبه بازنشستگی زنان با 20 سال سابقه كار خاطرنشان می كند: نمی دانم چرا صندوق ها تلاش می كنند تا در افكار عمومی طوری وانمود كنند كه اجرای قانون یاد شده برای آنان بار مالی بدنبال دارد. آنان همچنین سعی می كنند تا حساسیت ها را بالا ببرند بطوریكه ثابت كنند اجرای قانون بازنشستگی زنان با 20 سال سابقه كار، ظلم بزرگی به زنان است .
مافی تاكید می كند: حساسیت زایی صندوق های بازنشستگی در افكارعمومی كار درست و منطقی نیست و آنها نباید این حساسیت های غیر منطقی را در بین افكار عمومی ایجاد كنند.
این نماینده مجلس می گوید: هم اینك قانون بازنشستگی زنان با 20 سال سابقه كار بدون محدودیت سنی در شورای نگهبان در حال بررسی است و منتظر نتیجه نهایی شورای نگهبان برای اجرای آن هستیم.

** واما مخالفان چه می گویند ؟
مسئولان وزارت تعاون، ‌كار و رفاه اجتماعی از جمله كسانی هستند كه اجرای بازنشستگی زنان با 20 سال سابقه كار را طرحی غیركارشناسانه قلمداد می كنند.
یكی از این مخالفان، حجت الله میرزایی، معاون اقتصادی وزیر تعاون، رفاه و كار است. او پیش تر در نشستی خبری گفته بود كه اجرای این مصوبه، سالانه حدود پنج هزار میلیارد تومان برای صندوق بازنشستگی كشوری و حدود 30هزار میلیارد تومان برای تامین اجتماعی بار مالی بدنبال خواهد داشت.
مجید حسن زاده، یكی دیگر از كارشناسان رفاه وتامین اجتماعی است كه از مخالفان اجرای طرح بازنشستگی زنان با 20 سال سابقه كار به شمار می آید . او اجرای این طرح را طرحی تبعیض آمیز برای زنان شاغل در دستگاه های دولتی می داند و معتقد است كه اجرای این طرح، تبعات زیادی بدنبال خواهد داشت.
حسن زاده در باره طرح یاد شده به خبرنگار ایرنا می گوید: اجرای این طرح درگروه زنان، باعث تغییر توازن جنسیتی در بازار كار می شود كه برگشت پذیر نیست.
این كارشناس با بیان اینكه نسبت زنان شاغل به مردان در بازار كار پایین است می گوید: اجرای طرح بازنشستگی زنان با 20 سال سابقه كار باعث می شود تا تعداد زیادی از زنان از بازار كار خارج شوند.
وی همچنین تحمیل بار مالی سنگین به صندوق های بازنشستگی را از دیگر تبعات اجرای طرح بازنشستگی زنان با 20 سال سابقه كار برشمرد.
این كارشناس با اشاره به ضرر و زیان هایی كه صندوق های بازنشستگی با اجرای طرح یاد شده متحمل می شوند، می افزاید: در صورتی كه دولت، منابع مالی لازم برای اجرای مذكور را تامین كند، صندوق های بازنشستگی زیان نخواهند دید.
این كارشناس تامین اجتماعی اعتقاد دارد كه بحران صندوق های بازنشستگی باید بصورت پارامتریكی و نه از طریق سیستماتیك مالی اصلاح شود.
وی درباره طرح مصوب در مجلس درباره بازنشستگی بانوان با 20 سال سابقه كار می گوید: ابتدا قرار بود در مجلس شورای اسلامی، طرحی با رویكرد اصلاح عملكرد صندوق های بازنشستگی ارائه شود تا صندوق های بازنشستگی از بحران، كسری بودجه ای و كمبود نقدینگی خارج شوند اما این طرح با تغییرات زیاد به گونه ای كه كمكی به رفع مشكل صندوق ها نخواهد كرد در مجلس به تصویب رسیده است.
حسن زاده با اشاره به اختلافات بین نسلی بیمه پرداز با نسل بیمه گر در صندوق های بازنشستگی هم می گوید: باید چاره ای مناسب برای رفع بحران های صندوق ها بازنشستگی اندیشیده شود و گرنه اجرای طرح هایی چون بازنشستگی زنان با 20 سال سابقه كار، كمكی به حل مشكل نخواهد كرد.

** طرح بازنشستگی زنان با 20 سال سابقه كار پشتوانه علمی كارشناسی ندارد
حسام نیكپور، معاون پژوهش موسسه عالی پژوهش تامین اجتماعی است . او نیز معتقد است كه اجرای طرح بازنشستگی بانوان با 20 سال سابقه كار بدون محدودیت سنی، پشتوانه علمی كارشناسی ندارد.
وی با اشاره به نزدیك شدن به فضای انتخابات می افزاید: باید بررسی شود كه علت تصویب این طرح در مجلس آیا به واقع حمایت از خانواده و یا كمرنگ شدن حضور خانم ها در بازار كار بوده است؟
نیكپور می گوید: بدون شك اجرای طرح یاد شده،‌ سیاست حمایت از خانواده نبوده است و می توان سیاست های بهتری را برای حمایت از زنان و خانواده تعریف كرد.
وی با بیان اینكه صندوق های بازنشستگی و بیمه ای، وضعیت خوبی ندارند، خاطرنشان می كند كه برای رفع مشكل این صندوق ها كم كردن سن بازنشستگی چاره كار نیست و برای حمایت از خانواده باید از مساعدت های اجتماعی استفاده شود نه آنكه از جیب مردم استفاده شود و باید راهكار مناسبی دراین باره اندیشیده شود.
معاون پژوهش موسسه عالی پژوهش تامین اجتماعی معتقد است كه حمایت از خانواده باید در قالب ابرازهای اجتماعی صورت گیرد نه آنكه از جیب مردم با پرداخت بیمه محقق شود.
وی می گوید: با اجرای طرح یاد شده صندوق های بازنشستگی و مردم متضرر می شوند؛ ضمن اینكه سن بازنشستگی میان مردان و زنان در دنیا یكسان شده است،‌ در حالی كه در كشورمان این موضوع از تناسب خوبی برخوردار نیست.
اجتمام**9136 ** 1569 **1776
گزارشگر: فرزانه جلالیان ** انتشار: لیلا خطیب زاده
آگاهی از آخرین اخبار اجتماعی و حوادث ایران و جهان در كانال تلگرام گروه اجتماعی ایرنا:
@irnaej
https://t.me/irnaej