تاكید معاون وزیر نیرو بر كاهش تلفات برق تا كمتر از 10 درصد

شادگان - ایرنا - معاون برق و انرژی وزیر نیرو از اتلاف بالای انرژی به عنوان یكی از مشكلات صنعت برق یاد كرد و بر كاهش تلفات برق تا كمتر از 10 درصد تاكید كرد.

به گزارش ایرنا هوشنگ فلاحتیان شامگاه دوشنبه در آیین افتتاح و كلنگ زنی همزمان 22 پروژه انتقال و فوق توزیع شركت برق منطقه ای خوزستان در شادگان با بیان اینكه به دنبال استقرار صنایع و بهبود وضعیت كسب و كار و زندگی مردم هستیم، افزود: مقدمات اساسی فاینانس تامین تجهیزات برق انجام شده و بخشی از پاكت مناقصه باز شده است.
وی اضافه كرد: بخشی از تجهیزات فوق توزیع و انتقال كه در حال خرید است به شركت برق منطقه ای خوزستان اختصاص می یابد تا بتواند برق مطمئن برای مردم تامین كند.
فلاحتیان یكی از مشكلات را در برخی شهرستان های خوزستان بالا بودن تلفات انرژی دانست و گفت: مسئولان و نمایندگان مجلس باید برای كاهش این تلفات تلاش كنند.
وی اظهار كرد: وزارت نیرو در قالب برنامه های اقتصاد مقاومتی خود را ملزم كرده است كه تلفات برق را به كمتر از 10 درصد برساند.

*** توسعه صنعت برق، عامل موثر توسعه خوزستان
حمید چیت چیان وزیر نیرو نیز در این آیین، توسعه صنعت برق در خوزستان را عامل تحول جدی در این استان دانست و گفت: وزارت نیرو و شركت های تابعه تمامی تلاش خود را برای پاسخگویی به نیازهای خوزستان انجام می دهند.
وی اضافه كرد:با شكوفایی این صنعت بزرگ تحول جدی در منطقه صورت می گیرد و اشتغال و توسعه و رفاه مردم این منطقه تامین می شود.
چیت چیان تاكید كرد:تلاش می شود با همكاری شركت های تابعه وزارت نیرو در این استان و برنامه ریزی هایی كه در مركز صورت می گیرد و پیشتیبانی های لازم نیازهای منطقه را تا حد مقدور پاسخ دهیم.
وزیر نیرو همچنین با اشاره به مطالبات نماینده شادگان در مجلس شورای اسلامی افزود:مطالبی كه مد نظر نماینده مردم شادگان است را مدنظر قرارداده و تا جایی كه می توانیم به اجرا می رسانیم.

*** توسعه برق در 13 شهرستان
مدیرعامل شركت برق منطقه ای خوزستان نیز در این آیین گفت:این 22پروژه پست و خط انتقال و فوق توزیع با اعتبار 2 هزار و 375 میلیارد ریال به صورت همزمان افتتاح وكلنگ زنی خواهند شد .
محمود دشت بزرگ افزود:12 پروژه پست و خطوط ارتباطی انتقال و فوق توزیع برق به مبلغ یك هزار و 324 میلیارد ریال در شهرهای اهواز، شادگان، دزفول، باغملك، ماهشهر، آبادان و مسجدسلیمان افتتاح می شود.
وی ادامه داد : 10 پروژه پست و خطوط ارتباطی انتقال و فوق توزیع برق كه عملیات اجرایی آنها در دهه فجر امسال آغاز می شود نیز به مبلغ یك هزار و 51 میلیارد ریال نیز در شهرهای آبادان، اهواز، شوش، گتوند، شوشتر، دزفول و یاسوج قرار دارند.

رییس هیات مدیره شركت برق منطقه ای همچنین هدف از اجرای این پروژه ها را افزایش ظرفیت و ضریب اطمینان و ایجاد آمادگی و توسعه زیرساخت شبكه برق منطقه، كاهش تلفات انتقال انرژی، بهبود ولتاژ، پایداری شبكه انتقال و فوق توزیع و كاهش خاموشی ها، كاهش بارگیری از پست های انتقال مجاور، افزایش ظرفیت انتقال انرژی الكتریكی و ضریب اطمینان برق رسانی، تامین برق مطمئن و پایدار برای استفاده درمصارف عمومی، صنعتی، كشاورزی و صنایع، بهره برداری بهینه از انرژی تولیدی نیروگاه ها در منطقه، ایجاد زیر ساخت های لازم برای توسعه اقتصادی و همچنین رضایت مندی و ارتقای سطح رفاه و توسعه اجتماعی مردم شریف استان های خوزستان و كهگیلویه و بویر احمد عنوان كرد.

*بیكاری در شادگان ناشی از بی آبی است
رئیس مجمع نمایندگان استان خوزستان نیز در این آیین، تامین آب كشاورزی و سهمیه تالاب بین المللی شادگان را خواستار شد و گفت: یكی از مهم ترین دلایل بالا بودن نرخ بیكاری در شهرستان شادگان بی آبی و كشت نشدن زمین های كشاورزی است.
حجت الاسلام مجید ناصری نژاد افزود: با خشك شدن رودخانه ها، شادگان برخلاف سال های گذشته به شهری مهاجرفرست تبدیل شده و ساكنانش در حال مهاجرت كردن به سایر شهرها هستند.
رئیس مجمع نمایندگان استان خوزستان با انتقاد از تامین نشدن حقآبه تالاب شادگان افزود:تنها منبع آب كشاورزی و تالاب شادگان، رودخانه جراحی است كه متاسفانه این رودخانه در حال خشك شدن است.
نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینكه شادگان حدود چهار میلیون اصله نخل داشته و بزرگترین صادر كننده خرما بوده اما به دلیل كمبود آب نخیلات این شهر در حال نابودی هستند.
به گزارش ایرنا معاون اول رئیس جمهوری و چهار وزیر نفت، نیرو، جهاد كشاورزی و صنعت، معدن و تجارت روز دوشنبه برای افتتاح چند طرح مهم اقتصادی به استان خوزستان سفر كرده اند.
22 پروژه پست و خط انتقال و فوق توزیع شركت برق منطقه ای خوزستان در محل پست برق 400 كیلوولت فولاد شادگان با حضور چیت چیان وزیر نیرو و نعمت زاده وزیر صنعت و معدن به صورت همزمان افتتاح وكلنگ زنی شد.
7151/6125 خبرنگار: نادره وائلی زاده ** انتشار دهنده:سیدبهادر حسینی

سرخط اخبار استان‌ها