بازاريان آستارا سالگرد انقلاب اسلامي را جشن گرفتند

آستارا - ايرنا - به مناسبت دهه مبارك فجر جشن انقلاب اسلامي با شركت كسبه، اصناف و بازاريان آستارا در حسينه ولايت بازار بزرگ ساحلي اين شهرستان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ايرنا ، سرهنگ پاسدار جهانبخش آرمان فرماندار سپاه ناحيه آستارا شامگاه دوشنبه در اين آئين گفت: بازاريان در انقلاب اسلامي ايران نقش مهمي ايفا كردند و اكنون نيز با خريد و فروش كالاهاي داخلي، بايد سهم خود را در رونق اقتصاد ملي ايفا كنند.
وي افزود: بيش از 60 درصد اجناس ارايه شده در بازار ساحلي آستارا توليد داخلي است و تنها تعداد اندكي از بازاريان به خريد و فروش اجناس خارجي مبادرت مي ورزند و آنها نيز بايد با لحاظ زيان جنس قاچاق و خارجي بر اقتصاد كشور، به تجارت اجناس داخلي روي بياورند.
وي اظهار كرد: انقلاب اسلامي ما بر خلاف بسياري از انقلاب هاي ديگر نه با هدف هاي مادي بلكه به منظور اصلاح امور و دستيابي به ارزش هاي الهي و معنوي تحقق يافت و ارزش ها و روحيه انقلابي در كسبه و اصناف نيز بايد متبلور باشد.
عارف باباش پور رئيس اتاق اصناف آستارا نيز در اين آئين گفت: بازار ساحلي آستارا از عوامل جذب گردشگر داخلي و خارجي به اين شهرستان مرزي است و براي رفع مشكلات بازاريان تلاش مي كنيم.
وي افزود: اين مجموعه زمينه اشتغال بالغ بر 10 هزار نفر از جمعيت آستارا را فراهم كرده است و بايد با تلاش غرفه داران، عرضه كالاهاي داخلي در بازار ساحلي اين شهرستان رواج بيشتري داشته باشد.
اهداي جايزه به قيد قرعه به شركت كنندگان در جشن از بخش هاي ديگر اين آئين بود.
حدود پنج هزار واحد تجاري در آستارا فعال است و بيشتر آنها در بازار ساحلي آن در حاشيه درياي خزر استقرار يافته است و سابقه خريد و فروش در اين مجموعه بزرگ به 27 سال قبل بر مي گردد.
شهرستان مرزي بندر آستارا با 86 هزار نفر جمعيت در غرب استان گيلان و در همسايگي جمهوري آذربايجان قرار دارد.
خبرنگار: عيسي پاشاپور ** انتشار : نصراله ابراهيمي
7124/6070