۱۸ بهمن ۱۳۹۵،‏ ۱۹:۱۹
کد خبر: 82418968
۰ نفر
اولين سينما كانون انديمشك افتتاح شد

انديمشك - ايرنا - اولين 'سينما كانون' انديمشك با هدف اكران نمايش فيلم‌هاي سينمايي، كوتاه، نيمه بلند و پويانمايي توليد شده در كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان روز دوشنبه به مناسبت دهه مبارك فجر گشايش يافت.

به گزارش ايرنا در اين آيين كه با حضور فرماندار و مسئولان شهرستان انديمشك برگزار شد مدير كل كانون و پرورش فكري كودكان و نوجوانان خوزستان گفت: راه اندازي سينما كانون در سطح استان خوزستان به منظور كمك به غني سازي فرهنگي انجام مي شود.
غلام‌رضا شنبدي افزود: در 'سينما كانون' فيلم‌هاي ويژه كودك و نوجوان براي آشنايي كودكان و نوجوانان با توليدات سينمايي اين گروه سني خاص نمايش داده مي شود.
وي بيان كرد:كليه فيلم ها با محتواي آموزشي،علمي ،اخلاقي و تربيتي در سينما كانون نمايش داده مي شود تا پيام هاي اخلاقي ، انشاني و تربيتي به كودكان و نوجوانان منتقل شود.
فرماندار شهرستان انديمشك هم با بيان اينكه ترويج فرهنگ ارزشي بايد از كودكي به شكل جدي آغاز شود گفت:برنامه ريزي جدي براي گروههاي سني كودك و نوجوان آنان را از آسيب پذيري اجتماعي مصون مي دارد.
پيمان جهانگيري بيان كرد:اين اولين سينما كودك انديمشك است كه در كانون پرورش فكري شماره 3 راه اندازي مي شود و قول مساعد براي افزايش امكانات موجود اين سينما نيز گرفته شده است.
وي افزود:در سال هاي قبل براي كانون هاي پرورش فكري شهرستان اعتباري داده نمي شد اما با پيگيري انجام شده براي رفع مشكلات اين مراكز و كمك به ارتقاي سطح امكانات آنها در شهرستان اعتباراتي در نظر گرفته شده است.
در اين آيين با اجراي برنامه هاي مختلف فرهنگي آغاز به كار نخستين سينما كانون انديمشك جشن گرفته شد.
اين مركز در سالن كانون پرورش فكري كودك و نوجوان در فضايي به مساحت بيش از 75 متر مربع راه اندازي گرديد.
7281/6068
خبرنگار:زهرا دهقان-انتشار:محمدعلي فريدپناه

سرخط اخبار استان‌ها