دهه مبارك فجر، بهترین فرصت برای تشریح دستاوردهای نظام

اراك - ایرنا - دهه مبارك فجر؛ فرصتی ارزشمند برای معرفی ارزش ها و تشریح دستاوردهای نظام اسلامی و تبیین گفتمان و مولفه های اساسی انقلاب اسلامی برای نسل های سوم و چهارم انقلاب است.

به گزارش ایرنا، انقلاب سال 57 روزهایی ماندگار و فراموش نشدنی در تاریخ كشور ایران است و در خود پیام های اصولی و مهمی دارد كه باید به شیواترین زبان و جذاب ترین روش ها برای جامعه بیان شود و تقویت اهداف انقلاب به عنوان بخش اعظم قدرت نرم نظام باید در سرفصل موضوعات گروه های مرجع فكری، احزاب و تشكل های سیاسی، مسئولان و لایه های مردمی قرار گیرد.
انقلاب اسلامی ایران دارای ویژگی های منحصر به فردی نسبت به سایر انقلاب های جهان است و وجه بارز آن مردمی بودن و تبعیت از منش دینی و ولایت فقیه است كه همواره چون سرمایه ای گرانسنگ برای نظام باقی است.
انقلاب اسلامی ایران مبتنی بر بینش عمیق توحیدی و الهام گرفته از قیام سرخ عاشورای حسینی بود و در آن آحاد ملت ایران با اعتقادی راسخ، خانه كفر و ضلالت را در هم شكستند و چشم ابرقدرت های شرق و غرب را به اراده پولادین خود خیره كردند.
پیروزی انقلاب اسلامی ایران بدون شك معجزه ای الهی بود كه به دست معجزه گر مردی از سلاله پاك رسول خدا(ص) به سرانجام رسید و چشم امید مظلومان و مستضعفان جهان را به خود خیره كرد.
اكنون كه در مقطع خاصی از تاریخ تحولات جهان و هم چنین، درموقعیت حساس و سرنوشت سازی از دوران انقلاب اسلامی قرار گرفته ایم، مسئولیت آحاد جامعه ایجاب می كند تا واقعیت ها، ریشه ها و آثار گوناگون انقلاب را در ابعاد سیاسی، اقتصادی و فرهنگی بشناسند و بتوانند با برنامه ریزی حساب شده، اركان انقلاب را تثبیت كنند.
استقلال طلبی و نفی سلطه بیگانگان، اصالت دادن به معنویت و ارزش های اخلاقی، احترام به كرامت انسانی، احیای تفكر عقلانی در حوزه معرفت دینی، طرح این اندیشه كه دین از سیاست و علم از دین جدا نیست، بازگشت به هویت دینی و فرهنگی، احیا و اصلاح باورهای مذهبی، عدالت اجتماعی و سرانجام وحدت و عزت امت اسلامی از اصلی ترین اهداف انقلاب اسلامی بود كه هر كدام از این اهداف ارزشمند باید به صورت كارشناسی برای نسل های جوان انقلاب اسلامی تشریح و تبیین شود.
هر ساله در چنین ایامی برای یادآوری خاطره های شیرین دوران پیروزی شكوهمند انقلاب اسلامی، برنامه های مختلف فرهنگی، ورزشی، اجتماعی، اقتصادی و عمرانی از سوی دستگاه های مختلف اجرایی تدارك دیده می شود و اجرای این برنامه ها با محوریت روشن كردن زوایای پنهان و بیان ارزش های انقلاب اسلامی باید هر سال غنای بیشتری گیرد.
نماینده ولی فقیه دراستان مركزی گفت: تبیین آرمان های امام راحل و شهدا و منویات مقام معظم رهبری باید سرلوحه برنامه های دهه مبارك فجر باشد.
آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی بیان كرد: دهه مبارك فجر روزهای تاریخی و سرنوشت ساز تاریخ انقلاب اسلامی است و گرامیداشت این ایام برای همگان ضروری است.
وی ادامه داد: دهه فجر، یادآور جانفشانی ها و از خودگذشتگی های ملت ولایتمدار ایران اسلامی است و تمامی اقشار مردم و مسئولان باید یاد و خاطره آن عزیزان را گرامی بدارند.
امام جمعه اراك بیان كرد: برگزاری برنامه‌های دهه فجر اهمیت این روزهای تاریخی را به جهانیان نشان می‌دهد و باید همكاری مردم و مسئولان در برگزاری جشن پیروزی انقلاب اسلامی ایران پررنگ‌ تر از سال‌های گذشته باشد.
وی اظهار كرد: استان مركزی سرزمین آفتاب و زادگاه معماركبیر انقلاب اسلامی است بنابراین وظیفه مردم و مسئولان این استان نسبت برگزاری جشن های دهه فجر سنگین تر از استان های دیگر است.
آیت الله دری نجف آبادی اضافه كرد: انتقال ارزش‌های انقلاب و بازگو كردن حوادث پیروزی شكوهمند انقلاب اسلامی ایران برای نسل امروز یكی از مهم‌ترین وظایف ماست كه باید توسط آحاد جامعه در بین مردم و جوانان نهادینه شود.
استاندار مركزی نیز گفت: ایام الله دهه مبارك فجر بهترین فرصت ملت ایران برای شكرگزاری از نعمت انقلاب اسلامی و گسترش دین و معنویت در جامعه است.
محمود زمانی قمی افزود: تفاوت برجسته انقلاب اسلامی ایران با دیگر جریان های انقلابی در نقاط مختلف جهان، اخلاق و كارآمدی دین در مسائل سیاسی، اجتماعی و فرهنگی است و برجسته سازی ارزش های والای انقلاب اسلامی در گرو رعایت اصول اخلاقی در جامعه است.
وی بیان كرد: برای برخورداری از جامعه ای اخلاق مدار و معتقد به ارزش های والای اسلامی باید مدیران و مسئولان، احزاب و جناح های سیاسی به عنوان الگوی تمام نمای اخلاق در جامعه عمل كنند به طوری كه صداقت، انصاف و وجدان كاری افراد برای آحاد جامعه قابل مشاهده باشد.
نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان مركزی اظهار كرد: اعتقاد راسخ به آرمان های امام راحل و حفظ وحدت و یكپارچكی مردم پس از پیروزی انقلاب اسلامی مهمترین عامل رشد و شكوفایی و رسیدن به دستاوردهای بزرگ در زمینه‌های مختلف است كه این مهم باید دحت هر شرایطی حفظ شود.
وی بیان كرد: مردم ولایتمدار ایران اسلامی به خصوص استان مركزی باید با حضور پرشور در راهپیمایی 22 بهمن یك بار دیگر عشق و علاقه خود را به ارزشهای انقلاب اسلامی و منویات مقام معظم رهبری به همه دنیا نشان دهند.
معاون سیاسی و امنیتی استانداری استان مركزی نیز گفت: انگیزه الهی و اجتماع ملت با وحدت كلمه دو رمز موفقیت امام راحل در پیروزی انقلاب اسلامی بود كه امروز ولایت مطلقه فقیه و مقام معظم رهبری نیز به عنوان یكی از اركان انقلاب اسلامی مطرح است و در هر شرایط باید این سه اصل مهم در كشور صیانت شود.
شكرالله حسن بیگی اضافه كرد: حفظ اتحاد و یكپارچگی ملی نخستین گام در صیانت از انقلاب اسلامی است كه مسئولان باید در این خصوص به عنوان الگو در جامعه عمل كنند.
وی ادامه داد: امام راحل تمام سختی های دوران مبارزه را به جان و دل خرید تا بتواند استقلال و امنیت را برای ملت ایران به ارمغان بیاورد و امروز وظیفه ماست تا با كار و تلاش شبانه روزی در جهت حفظ آرمان های امام راحل گام های اساسی برداریم.
معاون سیاسی و امنیتی استانداری استان مركزی بیان كرد: انقلاب اسلامی الگویی از عدالتخواهی و كرامت انسانیت را در جهان ارائه كرد و آحاد جامعه ایران اسلامی وظیفه دارند در حفظ این نعمت ارزشمند الهی بیش از پیش تلاش كنند.
مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان مركزی نیز گفت: تبیین اندیشه های امام راحل، شهدا و منویات مقام معظم رهبری در بین آحاد مردم، ضرورت حفاظت از ارزش های نظام، شناسایی آسیب ها، تهدیدها و توطئه های دشمنان بر علیه ایران اسلامی، تبیین نقش انقلاب در بیداری اسلامی، نقش انقلاب در تقویت روحیه ظلم ستیزی و تقویت همبستگی و وفاق ملی و تشریح دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی مهمترین اهداف ستاد برگزاری جشن بزرگ انقلاب در استان مركزی است.
حجت الاسلام عباس هاشمی افزود: 23 كمیته تخصصی در ایام الله دهه مبارك فجر برنامه های فرهنگی، ورزشی و اجتماعی متنوعی در این ایام برگزار می كنند.
پنج هزار برنامه متنوع فرهنگی و ورزشی در ایام الله دهه فجر امسال در نقاط مختلف شهری و روستایی استان برگزارمی شود.
3017/3075/ خبرنگار: مصطفی مجللی*** انتشار دهنده: حسین مهدی زاده اصفهانی