راهبرد مذهب علیه مذهب ابزار جلوگیری از تشكیل قطب جهان اسلام است

كاشان -ایرنا- جانشین فرمانده كل ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: راهبرد آمریكایی ها تحت عنوان مذهب علیه مذهب، با هدف جلوگیری از شكل گیری قطب جهان اسلام است.

به گزارش ایرنا، امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان شامگاه پنجشنبه درآئین گرامیداشت شهدای شهر زواره از توابع شهرستان اردستان ابراز كرد: این راهبرد و تشكیل گروه های تروریستی همانند داعش و النصره با هدف جلوگیری از نزدیكی شیعه و سنی و شكل گیری قطب جهان اسلام است.
وی با اشاره به ماموریت های تعریف شده از سوی آمریكا برای ایران در دوران جنگ سرد افزود: بعد از جنگ سرد آمریكا تنها ابرقدرت جهان شد و خود را كدخدای جهان می دانست.
وی ادامه داد: زمانی كه آمریكا سرمست از قدرت بود یكی از موسسات این كشور نظریه ای اعلام كرد كه بر اساس آن قدرت های جدیدی در جهان شكل خواهد گرفت.
پوردستان افزود: در آن نظریه خطرناك ترین قدرت در حال شكل گیری، جهان اسلام با وجود وحدت شیعه و سنی شكل می گرفت و آمریكایی ها برای جلوگیری از شكل گیری این قدرت طرحی را برنامه ریزی كردند كه در مرحله اول بر اساس آن هواپیماهای مسافربری در ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ به برج های دوقلو برخورد كنند و این مساله بهانه ای برای مقابله با جهان اسلام شود.
وی با بیان اینكه آمریكا استراتژی عملیات پیش دستانه را تعریف كرده و برای آن هم شعار همه مسلمانان تروریست نیستند اما همه تروریست ها مسلمان هستند را ایجاد كرد، گفت: این حادثه بهانه ای برای ورود آمریكا به غرب آسیا و اشغال افغانستان و عراق شد.
وی با اشاره به اینكه 180 هزار نیرو با پیشرفته ترین تجهیزات در منطقه مستقر شدند و قصد آنها حمله به افغانستان و عراق نبود خاطرنشان كرد: هدف اصلی آمریكا حمله به جمهوری اسلامی بود كه در اینجا اقتدار نظام، رهبری هوشمند، خون شهدا و پشتیبانی مردم ولایتمدار نقش خود را نشان دادند.
جانشین فرمانده كل ارتش جمهوری اسلامی ایران افزود: بواسطه اقتدار نظام و برگزاری رزمایش های پیش بینی شده توسط سپاه و ارتش، آمریكایی ها پس از تحلیل به این باور رسیدند كه توان حمله به جمهوری اسلامی را ندارد و سپس طرح جدیدی را تحت عنوان خاورمیانه بزرگ در برنامه قرار دادند.
امیر پوردستان با بیان اینكه بر اساس طرح خاورمیانه بزرگ تجزیه كشورهای منطقه در برنامه قرار داشت خاطرنشان كرد: هدف اصلی طرح خاورمیانه بزرگ جلوگیری از شكل گیری قطب جهان اسلام و حفظ امنیت رژیم صهیونیستی بود.
جانشین فرمانده كل ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینكه نیروهای مسلح با تدابیر فرماندهی كل قوا تمام تهدیدها و حركت های دشمن را رصد می كنند، افزود: تعداد نیرو، هواپیما، تجهیزات و شناورهای دشمن را رصد می كنیم و اطلاعات لازم توسط كارشناسان اطلاعاتی ما تحلیل می شود.
وی گفت: در حال حاضر هوشمندی نیروهای اطلاعاتی و اقتدار نیروهای مسلح به گونه ای است كه ماموریت های مستشاری را به زیبایی انجام می دهیم.
آئین گرامیداشت 29 شهید عملیات های والفجر8، كربلای 4 و 5 بخش زواره و شهید حجت الاسلام و المسلمین سید حسن طباطبایی نسب از شهدای حمله جنگنده عراق به هواپیمای مسافربری ایران در اول اسفندماه سال 64 در محل امامزاده یحیی(ع) این شهر برگزار شد.
شهر زواره از توابع شهرستان اردستان است كه در فاصله 15 كیلومتری این شهرستان و در شمال استان اصفهان واقع شده است.
7408/1352
* خبرنگار: رحمت الله عامری نیا **انتشاردهنده: نوشین مطلبی خواه