افتتاح 17 طرح عمرانی شهرستان نیر در بخش كوراییم

اردبیل - ایرنا - همزمان با دومین روز از دهه فجر و در حالی كه بارش برف شدید منطقه را فرا گرفته بود با حضور استاندار اردبیل در بخش كوراییم از 17 طرح عمرانی شهرستان نیر بهره برداری شد.

به گزارش ایرنا ، برای اجرای این طرح ها كه در زمینه های مختلف عمرانی می باشد 102 میلیارد و 770 میلیون ریال اعتبار صرف شده است.
گازرسانی به 9 روستای بخش كوراییم و ساختمان شهرداری و آتش نشانی كوراییم در زیربنای 670 مترمربع از جمله طرح های مهم افتتاحی شهرستان نیر می باشد.
مجید خدابخش ، استاندار اردبیل روز چهارشنبه در آیین افتتاح این طرح ها در جمع اهالی شهر كوراییم رفع محرومیت از چهره روستاها و نیز جذب و حمایت از سرمایه گذاران را مهم ترین برنامه دولت در استان ذكر كرد و گفت: دولت سعی دارد با حمایت ویژه از بخش خصوصی تولید را رونق داده و با ایجاد زمینه های شغلی جدید به توسعه استان كمك كند.
وی تاكید كرد كه حمایت بخش تولید مهم بوده و تنها از این طریق می توان اشتغال پایدار در منطقه ایجاد كرد.
مهدی احمدی ، فرماندار نیر هم با ارائه گزارشی از عملكرد دولت تدبیر و امید در این شهرستان ، حمایت از سرمایه گذاران و رونق و توسعه صنعت گردشگری را از جمله برنامه ها و اولویت های فرمانداری عنوان كرد.
فیروز خدایی ، مدیرعامل شركت گاز استان اردبیل هم گفت: برای گازرسانی به 9 روستای كوراییم اعتباری بالغ بر 17 میلیارد ریال هزینه شده و 350 خانواراز تسهیلات گاز طبیعی بهره مند شدند.
وی افزود: تاكنون در استان اردبیل 870 روستا از نعمت گاز بهره مند شده اند كه 82 درصد خانوار روستایی را شامل می شود.
خدایی بیان كرد: عملیات گازرسانی به 267 روستا در دست اقدام است كه با بهره برداری از آنها ، درصد برخورداری روستاییان استان از گاز به 91 درصد خواهد رسید.
شهرستان نیر در جنوب غربی اردبیل و در همسایگی استان آذربایجان شرقی واقع شده است ، بخش كوراییم از توابع این شهرستان می باشد.
خبرنگار: شهرام اصالت ** انتشار دهنده: سیفعلی موسی زاده
6016/7116