كارشناس صهیونیست: مخازن آمونیاك اسرائیل از بمب اتمی هیروشیما خطرناك تراست

بیروت -ایرنا - « ایهود كینان» كارشناس صهیونیست درحوزه شیمیائی تاكید كرده است كه « اگر در مخازن آمونیاك بندر حیفا شكاف ایجاد شود و یا كشتی حامل آمونیاك برای اسرائیل هدف گرفته شود، عواقب آن خطرناك تر از حمله اتمی آمریكا به هیروشیما و ناكازاكی خواهد بود و ده ها هزار تن كشته می شوند.

به گزارش ایرنا، روزنامه لبنانی الاخبار روز چهارشنبه نوشت: انتشار این ارزیابی كینان پرده از گزارش دوشنبه گذشته روزنامه صهیونیستی« هاآرتص» كه نوشته بود در صورت حمله موشكی به فلسطین اشغالی ده ها هزار نفر یكباره كشته می شوند، برداشته است.
الاخبار افزود: دیروز سه شنبه در شهرداری حیفا نشستی خبری در باره گزارش مرتبط با خطرهای متوجه یك كشتی كه به طور دوره ای مواد سمی را وارد سواحل فلسطین اشغالی و در مخزن حیفا تخلیه می كند، برگزار شد.
این گزارش همان ارزیابی های ایهود كینان و ده تن از همتایانش در چهار موسسه علمی ویژه امور شیمیائی درباره خطرهای متوجه مخزن آمونیاك حیفا و كشتی حامل آمونیاك برای رژیم صهیونیستی است.
در این گزارش آمده است كه كشتی حامل آمونیاك هر ماه یكبار در بندر حیفا لنگر می اندازد و یك روز تمام برای تخلیه 16 هزار و 700 تن محموله آن وقت نیاز است و هدف گرفتن آن مانند شكار صید در یك دشت باز است.
این گزارش یك ماه قبل به طور محرمانه برای شركت شیمیائی حیفا و « بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی ارسال شده و دفتر نتانیاهو آن را در اختیار شورای امنیت این رژیم و شهرداری حیفا قرار داده است.

** حزب الله قادر به كشتن دهها هزار صهیونیست است
روزنامه لبنانی الاخبار دیروز هم نوشت: اسرائیل اگرچه به نظر می رسد در بهترین موقعیت منطقه ای بسر می برد اما اذعان دارد جبهه داخلی آن در معرض بزرگترین تهدید می باشد و از سال 1948 تاكنون هیچگاه پیش بینی چنین تهدیدی را نكرده بوده است.
الاخبار با بیان اینكه « خودداری اسرائیل از حمله علیه لبنان گزینه باب میل آن نبوده است»، افزود: تمایل اسرائیل برای شروع جنگ و توان انجام آن از حیث وجود منافع ، انگیزه ، اهداف و فضای پیرامونی مناسب وجود دارد، اما آنچه جلوی این تجاوز را گرفته برخورداری حزب الله از توانایی های پیشرفته نظامی است.
این روزنامه لبنانی تاكید كرد: لحاظ این قدرت و اراده لازم حزب الله برای به كار گیری آن همواره در تصمیم گیری های سیاسی و امنیتی تل آویو تاثیر داشته است.
برهمین اساس روزنامه صهیونیستی (هاآرتص) روز دوشنبه گذشته در گزارشی تاكید كرد: پیام های «سید حسن نصرالله» دبیركل حزب الله درباره امكان حمله به پایگاه های حساس اسرائیل جدی و قطعی است و این حمله حزب الله می تواند به كشته شدن ده ها هزار اسرائیلی منجر شود.
نتیجه گیری این گزارش هاآرتص این است كه حزب الله با در اختیار داشتن ده ها موشك دوربرد با قدرت اصابت دقیق به اهداف ازتوان پاسخگویی مناسب با سیاست رژیم صهیونیستی برای ایجاد ویرانی گسترده در لبنان برخوردار است.
این روزنامه صهیونیستی فاش كرده بود كه « یكی از كارشناسان معروف بین المللی هشدار داده است، اسرائیل نقطه ضعف امنیتی دارد و همین نقطه ضعف به كشته شدن ده ها هزار اسرائیلی و زخمی شدن صدها هزار نفر دیگر منجر خواهد شد».


یكی از افسران عالی رتبه ستاد ارتش صهیونیستی تاكید كرده است: بعداز انتشار این گزارش و با توجه به توان موشكی بسیار پیشرفته حزب الله به ویژه سامانه موشكی زمین به زمین و زمین به دریای آن كه با سال 2006 اصلا قابل مقایسه نیست، هراس و وحشت اسرائیلی ها را فراگرفته است و مقامات اسرائیلی دست پاچه شده اند.
هاآرتص نوشت: حزب الله در زمان حاضر 130 هزار انواع موشك در اختیار دارد و از جمله آنها موشك زلزال با برد 200 كیلومتر، موشك های فاتح و 110 M- با برد 250 كیلومتر و موشك های اسكاد D با برد 700 كیلومتر است.
این روزنامه صهیونیستی افزود: سكوهای ثابت پرتاب موشك های حزب الله ، زیر زمین و در مناطق طبیعی قرار دارد و علاوه بر آن سكوهای پرتاب هم بر روی كامیون ها و خودروهای ویژه نصب شده است.
هاآرتص اضافه كرد: حزب الله امروز می تواند روزانه 1500 موشك شلیك كند در حالی كه در جنگ سال 2006 (جنگ 33 روزه) تنها قادر به شلیك 200 موشك در یك روز بود.
این روزنامه صهیونیستی تاكید كرد كه موشك های ضد هوایی اس. ای. 22 ، موشك های زمین به دریای مدل یاخونت، تجربه جنگ در سوریه و استفاده از انواع پهپادها ، توانائی رزمی نیروهای مقاومت حزب الله را چندین برابر كرده است.
خاورم *390*1324** انتشار دهنده: فردین پازوكی