۱۲ بهمن ۱۳۹۵،‏ ۱۰:۰۳
کد خبر: 82409232
۰ نفر
شكارچی هوایی روسیه به سوریه می رود

مسكو - ایرنا - روسیه هواپیماهای جنگی سوخو-25 اس.ام.3 معروف به «شكارچی هوایی» یا «تانك پرنده» را برای تكمیل یگان هوایی خود در سوریه و انجام كارآمدتر عملیات ضدتروریستی در این كشور مستقر می كند.

به گزارش ایرنا، ویژگی های این هواپیماهای ساخته شده در دوران شوروی كه اكنون با تجهیز به آخرین فناوری ها نوسازی شده، نابودی مطمئن اهداف زمینی ثابت و در حال حركت حتی با سرعت بالا است.
روزنامه ایزوستیا روز سه شنبه با اعلام اینكه قرار است چهار فروند از جدیدترین گونه سوخو 25 برای اعزام به سوریه تحویل نیروی هوافضای روسیه شود، نوشت: تانك پرنده زمان شوروی، اكنون سامانه ویژه امواج گمراه كننده دارد و می تواند از دیواره پدافند هوایی حتی پاتریوت آمریكایی عبور كند و به همین دلیل هم «ملخ آسیب ناپذیر» نام گرفته است.
روزنامه روسی هدف از اعزام این هواپیماها را تقویت یگان هوایی روسیه در سوریه اعلام كرده كه از حدود 16 ماه پیش با همكاری ارتش سوریه در حال بمباران مواضع تروریست های ضدسوری هستند.
پیش از این روسیه از سوخو-25 اس.ام در سوریه استفاده كرده بود كه استقرار نوع بازسازی شده آن اهمیت زیادی در سركوب تروریست ها دارد.
افزون بر انواع جنگنده ها و بمب افكن های سوخو، میگ و بالگردهای روسی مستقر در پایگاه حمیمیم استان لاذقیه سوریه، روسیه با استفاده از هواپیماهای قاره پیمای توپولف به صورت رفت و برگشت از خاك این كشور، مواضع تروریست ها را زیر بمباران و موشك باران قرار می دهد.
اروپام*391 انتشار دهنده: هادی مولوی نیا