۱۱ بهمن ۱۳۹۵،‏ ۱۷:۱۸
کد خبر: 82408522
۰ نفر
نوبخت: 5 مركز استان تا پایان امسال به شبكه ریلی متصل می شوند

اراك - ایرنا - معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: اتصال پنج مركز استان كشور به شبكه ریلی تا پایان امسال در دستور كار دولت قرار دارد.

به گزارش ایرنا، محمدباقر نوبخت روز دوشنبه در حاشیه بازدید از كارخانه واگن پارس اراك در جمع خبرنگاران، افزود: با اتصال پنج مركز استان كشور به شبكه ریلی، نیاز داخل به واگن های مسافربری و باری نیز افزایش می یابد كه شركت های داخلی باید بتوانند این نیاز را برآورده كنند.
وی ادامه داد: در شورای اقتصاد كشور برای تولید دو هزار واگن تصمیم گیری شد كه شركت واگن پارس می تواند بخش قابل توجهی از تولید واگن های موررد نیاز را بر عهده گیرد.
معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه بیان كرد: شركت واگن پارس اراك ظرفیت تولید واگن های مصرفی داخل را دارد و با وجود چنین كارخانه ارزشمند در داخل كشور واردات واگن به هیچ عنوان ضرورت ندارد.
وی اضافه كرد: ظرفیت تولید واگن پارس اراك بیش از تولیدات كنونی است و دولت این شركت را تا رسیدن به حداكثر ظرفیت تولید و و اشتغالزایی مولد حمایت می كند.
نوبخت تاكید كرد: با توجه به اینكه تحقق اقتصاد مقاومتی مورد نظر مقام معظم رهبری از مسیر صنعت و تولید می گذرد، حمایت از صنایع آسیب دیده در دستور كار دولت یازدهم قرار گرفته كه از ابتدای سال جاری تا كنون تعداد قابل توجهی از صنایع نقاط مختلف كشور به چرخه تولید بازگشته اند.
شركت واگن پارس اراك واحد تولیدی مادر تخصصی در حوزه محصولات ریلی خاورمیانه است.
این شركت در سال 1354 آغاز به كار كرده و در سال 1364 با سرمایه‌ گذاری سازمان صنایع و نوسازی ایران به یكی از زیر مجموعه‌های این سازمان پیوست.
كارگاه های تولیدی شركت واگن پارس در فضایی به وسعت 33 هكتار جانمایی شده است.
این شركت به عنوان بزرگترین سازنده انواع لوكوموتیو، واگن های باری، مسافری و مترو در خاورمیانه، متولی اصلی تولیدات سیستم حمل و نقل ریلی كشور است.
بازدید از طرح توسعه بیمارستان آیت الله خوانساری اراك، بازدید از مجتمع حوزوی خاتم الانبیا(ص) و شركت در شورای برنامه ریزی استان مركزی از دیگر برنامه های محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه در سفر یك روزه به اراك بود.
3017/3075/ خبرنگار: مصطفی مجللی*** انتشار دهنده: حسین مهدی زاده اصفهانی