۱۱ بهمن ۱۳۹۵،‏ ۱۵:۳۹
کد خبر: 82408376
۰ نفر
نوبخت:كارخانه هپكوی اراك باید به دوران طلایی بازگردد

اراك - ایرنا - معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: واحد تولیدی، صنعتی هپكو در اراك باید با تدابیر لازم به دوران طلایی رونق تولید و ارزش آفرینی اقتصادی بازگردد.

به گزارش ایرنا، محمد باقر نوبخت روز دوشنبه در حاشیه بازدید از كارخانه هپكو اراك افزود: كارخانه هپكو نمادی از صنعت موفق و پویا در زمینه تولید ماشین آلات راه سازی در ایران و خاورمیانه است كه دولت یازدهم به هیچ عنوان اجازه ورشكستگی و نابودی این كارخانه را نخواهد داد.
وی ادامه داد: بازگرداندن مجدد این واحد تولیدی به چرخه صنعت و اقتصاد كشور وظیفه همگان است و تحت هر شرایطی باید بالندگی اقتصادی در این واحد تولیدی و صنعتی دوباره مهیا شود.
معاون رئیس جمهوری خاطر نشان كرد: به عنوان سخنگوی دولت و رئیس سازمان برنامه و بودجه به استانداری استان مركزی ماموریت رفع تنگناهای اقتصادی این واحد تولیدی را ابلاغ می كنم و انتظار می رود فهرستی از مشكلات و نارسایی های هپكو با فوریت به دولت اعلام شود.
نوبخت افزود: سازمان برنامه و بودجه تا فعال سازی كامل كارخانه هپكو در كنار كارگران و كاركنان این كارخانه ایستاده است و به كاركنان این قول را خواهد داد كه تا پایان سال جاری بخش عمده مشكلات این كارخانه برطرف و به چرخه تولید بازگردد.
وی بیان كرد: دولت تدبیر و امید عامل بسیاری از نارسایی ها و تنگناهایی مختلف كنونی، در كشور نیست اما از هیچ تلاشی برای رفع این تنگناها دریغ نخواهد كرد.
محمد باقر نوبخت در سفر یك روزه به استان مركزی ضمن دیدار با نماینده ولی فقیه در استان مركزی از مجتمع حوزوی خاتم الانبیاء (ص)، كارخانه هپكو و واگن سازی پارس اراك بازدید كرد.
حضور در نشست مشترك شورای برنامه ریزی و توسعه و ستاد اقتصاد مقاومتی از دیگر برنامه های معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه در سفر به استان مركزی است.
شركت صنعتی هپكو تنها كارخانه تولید ماشین آلات راه ‌سازی در ایران و خاورمیانه است كه چندی است به دلیل پرداخت نشدن حقوق كارگران و كاهش تولید با چالش جدی مواجه شده است.
3017/1955/خبرنگار: مصطفی مجللی**انتشاردهنده: حسین مهدی زاده اصفهانی