اعتراض به فرمان ضد مهاجرتی ترامپ در صدر اخبار روزنامه های هند

دهلی نو-ایرنا- فرمان اجرایی'دونالد ترامپ' رئیس جمهوری امریكا مبنی بر ممنوعیت صدور روادید برای مهاجران و اتباع هفت كشور مسلمان بازتاب گسترده ای در رسانه های هند داشت .

به گزارش ایرنا،فرمان جمعه شب 'دونالد ترامپ' رئیس جمهوری امریكا مبنی بر ممنوعیت صدور روادید برای مهاجران و مسلمانان با مخالفت و واكنش شدیدی در بسیاری از كشورها ازجمله داخل امریكا مواجه شده است .
روزنامه انگلیسی زبان هندو نوشت:از زمان انتخاب 'دونالد ترامپ' به عنوان رئیس جمهوری امریكا،شهرهای مختلف این كشور در اعتراض به تصمیمات وی، شاهد راهپیمایی های گسترده بود.
در بخشی از این مطلب آمده است فرمان رئیس جمهوری امریكا در خصوص ممنوعیت ورود مهاجران از هفت كشور مسلمان به این كشور، باعث واكنش گسترده در كشورهای مختلف و داخل این كشور شد.
به نوشته این روزنامه روز گذشته صدها نفر از مخالفان سیاست ترامپ در فرودگاه جان اف كندی نیویورك به سیاست های مهاجرتی رئیس جمهوری امریكا اعتراض كردند.
شبكه خبری زی نیوز هند نیز در پایگاه خبری خود نوشت فرمان ترامپ در خصوص ممنوعیت ورود اتباع هفت كشور مسلمان و سیاست های مهاجرتی وی باعث اعتراض های گسترده و سراسری در بسیاری از كشورهای جهان شده است.
در بخشی از این مطلب اضافه شده است این تصمیم رئیس جمهوری امریكا باعث آشفتگی و خشم بسیاری از مردم كشورهای مختلف شده است.
روزنامه ایندین اكسپرس نیز درمطلبی با اشاره به تجمع معترضان به تصمیم ترامپ در شهرهای مختلف امریكا نوشت این تصمیم 'ترامپ' هدیه ای به افراط گرایان و تندروها بود.
در ادامه این مطلب اضافه شده است بسیاری از معترضان هدف اصلی ترامپ را جلوگیری از ورود مسلمانان به امریكا می دانند.
خبرگزاری هندی پی تی ای هند نیز نوشت دادستان های 16 ایالت امریكا از جمله نیویورك و كالیفرنیا،تصمیم مهاجرتی ترامپ را مخالف قانون اساسی این كشور دانسته و اعلام كردند با این تصمیم غیر قانونی مبارزه می كنند.
در ادامه این مطلب بااشاره به دفاع 'ترامپ' از تصمیم خود اضافه شده است رئیس جمهوری امریكا گفته هدف ازاین تصمیم دفاع از این كشور بوده است.
'دونالد ترامپ' روز جمعه گذشته دستوری را با عنوان 'حفاظت از آمریكا در برابر حمله های تروریستی' امضا كرد.
براساس این تصمیم ورود شهروندان هفت كشور مسلمان از جمله ایران ،عراق،لیبی ،سومالی ، سودان،سوریه و یمن به این كشورممنوع شد.
آساق**267*انتشار دهنده:احمدعلی خلیل نژاد