لزوم سوق دهی ماموریت های دریابانی از ساحل به سمت عمق دریا و نوار مرز دریایی

بندرعباس- ایرنا- فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی با تاكید بر اجرای راهبردهای مرزبانی این نیرو در دریا و تقویت یگان های مرزی این حوزه، گفت: ماموریت های دریابانی باید از محدوده ساحل جدا و به سمت عمق دریا و نوار مرز دریایی حركت كند.

به گزارش شنبه خبرنگار ایرنا، سردار قاسم رضایی در بازدید از جزایر لارك، هرمز و هنگام استان هرمزگان و با حضور در جمع فرماندهان دریابانی این استان، اظهار داشت: اولویت اصلی نیروی انتظامی (ناجا) حفاظت از مرزها و در كنار آن مبارزه با قاچاق و جلوگیری از تجاوزات مرزی، سرقت های دریایی و ساماندهی شناورها است.
وی با تاكید بر اجرای راهبردهای مرزبانی ناجا در دریا و تقویت یگان های مرزی این حوزه، بیان داشت: راه اندازی و تشكیل گروه رزمی در دریا برای تقویت مرزهای دریایی كشور ضروری و مهم است.
فرمانده مرزبانی ناجا تصریح كرد: با تشكیل گروه رزمی در مناطق مرز دریایی و نیز استفاده از پاسگاه های شناور مرزی به عنوان دیده بان می توان در پیشبرد ماموریت های این حوزه موفق تر عمل كرد.
سردار رضایی با بیان اینكه ما مرزبان هستیم نه ساحل بان، تاكید كرد: هر چقدر از ساحل فاصله بگیریم و به سمت عمق دریا و نوار مرزی پیش برویم در ماموریت های دریایی موفق تر عمل خواهیم كرد.
فرمانده مرزبانی ناجا افزایش چشمگیر كشفیات دریابانی استان هرمزگان نسبت به سال قبل و امنیت مرزهای آبی استان را نتیجه تلاش، ایثار، از خود گذشتگی مرزبانان و نیز هدفمند شدن ماموریت های این نیرو عنوان كرد.
7198/6048 / 1200 خبرنگار: فاطمه حسینی انتشاردهنده: علی شریفی