همه كسبه پلاسكو مركز تجاری نور را انتخاب كردند

تهران-ایرنا- رییس اتحادیه پیراهن‌دوزان و پیراهن‌فروشان تهران از توافق همه كسبه ساختمان ویران شده پلاسكو برای استقرار در مركز تجاری نور- تقاطع خیابان ولی‌عصر(عج) و طالقانی- خبر داد.

«مجتبی درودیان» عصر شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ادامه داد: با مشخص شدن محل جدید استقرار كسبه ساختمان پلاسكو در مركز تجاری نور، كالاهای تولیدی در این مكان عرضه می شود.
درودیان یادآوری كرد: بیشتر تولیدی های ساختمان ویران شده پلاسكو خارج از این ساختمان قرار داشت و با حادثه دیدن ساختمان، از بین نرفت.
ساختمان پلاسكو واقع در خیابان جمهوری تقاطع خیابان فردوسی حدود حوالی ساعت 8 صبح پنجشنبه 30 دی ماه دچار حریق شد و پس از حدود سه ساعت عملیات اطفای حریق، ساختمان یكباره به طور كامل فروریخت.
رییس اتحادیه پیراهن دوزان و پیراهن فروشان تهران پنجم بهمن ماه از معرفی چند پاساژ در خیابان های مولوی، خراسان، تقاطع زرتشت- ولیعصر (عج) و جمهوری- حافظ برای اسكان كسبه آسیب دیده ساختمان پلاسكو خبر داده بود.
به گفته وی، همه كسبه ساختمان ویران شده پلاسكو باید گزینه های پیشنهاد شده را بررسی كرده و بهترین گزینه را انتخاب كنند كه بتواند همه فعالان ساختمان را در خود جای دهد.

** تبلیغات مناسب مكان تازه
رییس اتحادیه پیراهن‌دوزان و پیراهن‌فروشان تهران گفت: كسبه ساختمان پلاسكو در مركز جدید همانند پیش به فروش اجناس می پردازند؛ بنابراین هیچ كمبودی در عرضه كالاهای تولیدی این صنف رخ نمی دهد.
این فعال صنفی یادآوری كرد: ترتیبی اتخاذ شده است كه محل استقرار جدید كسبه به اطلاع عموم برسد و تبلیغات مناسبی صورت گیرد.
درودیان گفت: مشتریان می توانند پس از استقرار كامل كسبه كه بزودی پایان می گیرد، به این مركز مراجعه كنند.
به گزارش ایرنا،‌ در مجموع یك هزار و ٢٠٠ واحد در مجتمع تجاری پلاسكو وجود داشت كه براساس آمارها 560 واحد، فعال بود. 15 هزار میلیارد ریال خسارت به این واحدها وارد شد و سه هزار كارگر نیز بیكار شدند.
بخش زیادی از كسبه این ساختمان در صنف تولیدكنندگان و فروشندگان پیراهن بودند كه 99 درصد آنان از این واحدها به عنوان «مركز پخش» استفاده می كردند. همچنین 180 واحد در این ساختمان تولیدكننده و فروشنده دیگر اقلام بودند.
در این ساختمان 400 واحد پیراهن دوز، 6 واحد كشباف، هشت واحد صنف خیاطان و 20 واحد تولیدی كفش فعال بود.
ساختمان 15 طبقه پلاسكو در سال 1341 به عنوان نخستین ساختمان بلندمرتبه تهران افتتاح شد.
پس از پیروزی انقلاب اسلامی ساختمان‌های پلاسكو و آلومینیم در اختیار بنیاد مستضعفان قرار گرفت.
پاساژ نور واقع در تقاطع خیابان ولی‌عصر (عج) ـ طالقانی 700 واحد خالی دارد و برای كسبه آسیب‌دیده پلاسكو در نظر گرفته شده است.
بر اساس اعلام، بنیاد مستضعفان تا سی ام اردیبهشت سال آتی اجاره این واحدها را می پردازد.
اقتصام**2078**1961** مصاحبه كننده: محمدمهدی بهرامی **انتشاردهنده: مریم مسعود

اطلاع از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان در كانال اقتصادی ایرنا در تلگرام:
@IRNAeco
https://t.me/irnaeco