تدریس زبان و ادبیات تركی در دانشگاه مراغه

مراغه - ایرنا - رئیس دانشگاه مراغه از تدریس زبان و ادبیات تركی در این دانشگاه خبر داد و گفت: این واحد درسی از ترم دوم سال تحصیلی جاری در این واحد دانشگاه تدریس می شود.

محمدعلی لطف الهی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ماده درسی زبان و ادبیات تركی دو واحد بوده و در قالب دروس عمومی و اختیاری برای دانشجویان رشته های مختلف این دانشگاه ارائه می شود.
وی ادامه داد: این واحد درسی بر اساس مصوبه شورای آموزشی این دانشگاه و با موافقت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از این پس در این واحد دانشگاهی تدریس می شود.
وی اضافه كرد: تدریس این واحد درسی در راستای سیاست های دولت تدبیر و امید و مسئولان این دانشگاه برای حمایت از زبان و ادبیات تركی در منطقه انجام می شود.
وی گفت: هم اكنون این واحد درسی در دانشگاه تبریز به صورت رشته دانشگاهی تدریس می شود و دانشگاه مراغه نیز به عنوان یكی از دانشگاه های پیشرو در زمینه تدریس زبان و ادبیات تركی بوده و پس از مركز استان، این واحد درسی را برای دانشجویان ارائه می كند.
به گزارش ایرنا، هم اكنون حدود چهار هزار دانشجوی دختر و پسر در سه رشته دكتری، 26 رشته كارشناسی ارشد، 18 رشته كارشناسی پیوسته، دو رشته كارشناسی ناپیوسته و یك رشته كاردانی در دانشگاه مراغه تحصیل می كنند.
شهرستان مراغه با 250 هزار نفر جمعیت در 127 كیلومتری تبریز، مركز آذربایجان شرقی قرار دارد.
خبرنگار: ابراهیم مطلوبی**تنظیم كننده:عیسی عطاپور** انتشار:محمد رستگار
7487/3077/6183