نگاه راهبردي در برنامه هاي فرهنگي دانشگاه ها بايد حاكم باشد

مسئول نهاد نمايندگي ولي فقيه در دانشگاه كردستان كار فرهنگي صحيح را نيازمند شناختي دانست كه موجب تحليل، هدف‌گذاري و اتخاذ برنامه منسجم در محيط هاي اجتماعي شود.

به گزارش ايرنا حجت‌الاسلام محمدعلي شيخ‌الاسلامي روز پنجشنبه در نشست مديران فرهنگي و اجتماعي دانشگاه هاي منطقه پنج كشور در سنندج با اشاره به اهميت محيط دانشگاهي در تربيت نيروهاي مدير و مدبر براي آينده نظام اسلامي، بر لزوم وجود برنامه هاي راهبردي در فعاليت هاي فرهنگي دانشگاه ها تاكيد كرد.
وي افزود: دانشگاه بايد روحيه استكبارستيزي، مسئوليت پذيري و وظيفه شناسي را در بين دانشجويان تقويت كند.
مسئول نهاد نمايندگي ولي فقيه در دانشگاه كردستان كار فرهنگي صحيح را نيازمند شناختي دانست كه موجب تحليل، هدف‌گذاري و اتخاذ برنامه منسجم در كنار استفاده از دستگاه‌هاي فرهنگي شود.
شيخ الاسلامي بر حفظ وحدت و تقريب مذاهب اسلامي در دانشگاه هاي منطقه تاكيد كرد و گفت: ظرفيت هاي فرهنگي منطقه بايد در برنامه ريزي هاي دانشگاه ها مورد استفاده قرار گيرد و نهايت بهره را ازآن برد.
وي بر بازخواني رويدادهاي مهم تاريخ انقلاب اسلامي براي نسل جوان تاكيد كرد و افزود: صادقانه بايد انقلاب را روايت كرد تا مورد استقبال نسل دانشجو قرار گيرد.

** از ظرفيت هاي مشترك فرهنگي در كشور استفاده شود
معاون فرهنگي و اجتماعي دانشگاه كردستان نيز در اين نشست بر لزوم استفاده و بهره گيري از ظرفيت ها و پتانسيل هاي مشترك فرهنگي براي توسعه و نشاط بخشي در دانشگاه تاكيد كرد.
روشن خوش نوازي گفت: استان هاي كردستان، ايلام، كرمانشاه و لرستان به دلايل تاريخي مشتركان فرهنگي زيادي دارند و تقسيم بندي منطقه اي وزارت علوم مي تواند به همگرايي بيشتر اين استان ها براي برگزاري بهتر برنامه هاي فرهنگي كمك كند.
وي برگزاري نشست هاي هم انديشي را مهم دانست و گفت: دانشگاه بايد سرآغاز ارتقا ارزش هاي فرهنگي در كشور باشد.
خوش نوازي اظهار داشت: دانشگاه كردستان در خصوص فعاليت هاي فرهنگي داراي چشم اندازي كوتاه مدت و بلند مدت است و در اين بين تقويت جنبش هاي دانشجويي همواره مورد تاكيد است.
معاون فرهنگي و اجتماعي دانشگاه كردستان افزود: انتخابات از مولفه هاي اصلي مشاركت سياسي در كشور است و تلاش داريم با حمايت از برگزاري كرسي هاي آزاد انديشي و دعوت از چهره هاي فعال سياسي به تقويت شور و نشاط انتخاباتي در دانشگاه كمك كنيم.
1904
خبرنگار و انتشار دهنده: مسعود احمدي