استادان از شیوه های نوین آموزشی استفاده كنند

تهران - ایرنا - معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، یكی از مؤلفه‌های تأثیرگذار در نقش كیفی استادان را در امر آموزش، استفاده از شیوه‌های نوین آموزشی دانست.

به گزارش ایرنا از وزارت علوم، مجتبی شریعتی نیاسر در نشست دبیران هیئت‌های ممیزه و كارشناسان دبیرخانه هیئت‌های ممیزه دانشگاه‌ها، موسسات آموزش عالی، مراكز پژوهشی و فناوری با بیان اینكه در سیاستگذاری‌ها به كیفیت آموزش به طور جدی توجه شده، تصریح كرد: در آستانه نهایی كردن منشور كیفیت آموزش عالی هستیم و امیدواریم پس از طی مراحل به دانشگاه‌ها ابلاغ شود تا دانشگاه‌ها بتوانند به بحث كیفیت توجه ویژه‌ای داشته باشند.
وی افزود: نقشی كه استادان می‌توانند در بازنگری برنامه‌ها و تدوین برنامه‌های جدید و بین‌رشته‌ای داشته باشند، از مصادیق اموری است كه جایگاه و نقش استادان را در ارتقا بیشتر جلوه‌گر می‌كند.
معاون آموزشی وزیر علوم با تأكید بر بازنگری شیوه‌های تدریس در دانشگاه‌ها و مراكز آموزش عالی گفت: در نظام ارتقا، باید جایگاهی برای استادانی كه از شیوه‌های نو برای آموزش و ابزارهای جدید كمك آموزشی استفاده می‌كنند در نظر گرفته شود و یكی از مؤلفه‌های تأثیرگذار در نقش كیفی استادان در امر آموزش، استفاده از شیوه‌های جدید آموزشی است.
شریعتی نیاسر، نقش معاونان آموزشی دانشگاه‌ها و مراكز آموزش عالی در اعتبار كیفی عملكرد هیئت ممیزه را بسیار مهم ارزیابی كرد و گفت: هر چه هیئت ممیزه در بررسی پرونده‌های اعضای هیئت علمی سازوكار محكم‌تری را داشته باشند طبعا كمتر پرونده‌ای خواهد بود كه به بخش‌های بالادستی و نهادهای نظارتی ارجاع شود.
وی بر برقراری مدیریت سبز و الكترونیك در دانشگاه‌ها و مراكز آموزش عالی تأكید كرد و افزود: استفاده از سامانه الكترونیكی به دلیل حجم بالای پرونده‌ها در هیئت‌های ممیزه می‌تواند در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و صرفه‌جویی مؤثر باشد.
فراهنگ ** 9187 ** 1071 ** دریافت كننده: حمید بازگشا ** انتشار دهنده: امید غیاثوند