خدمات روانشناسی دانشگاه تهران به مصیبت‌دیدگان حادثه پلاسكو

تهران-ایرنا- دانشكده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه تهران به تمامی هموطنان مصیبت‌دیده در حادثه ساختمان پلاسكو خدمات روانشناسی ارائه می‌كند.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از دانشگاه تهران، دانشكده روانشناسی و علوم تربیتی این دانشگاه در اطلاعیه‌ای ضمن عرض تسلیت به تمامی هموطنان مصیبت‌دیده در حادثه ساختمان پلاسكو، اعلام كرده است كه با حضور افتخاری جمع كثیری از روانشناسان و مشاورین خود، آماده ارائه خدمات روان‌شناسی در حوزه‌های فردی و خانوادگی به صورت كاملا رایگان به مصیبت‌دیده در حادثه ساختمان پلاسكو است.
متقاضیان برای دریافت این خدمات می توانند به مراكز مشاوره این دانشگاه مراجعه كنند.

** عدم اعتبار مدارك تحصیلی شركت «پژوهشگران و نوآوران دانشگاه تهران»
دانشگاه تهران با صدور اطلاعیه ای مدارك تحصیلی صادره توسط شركت پژوهشگران و نوآوران دانشگاه تهران را بی اعتبار عنوان كرد.
به گزارش ایرنا از دانشگاه تهران، اداره كل امور حقوقی دانشگاه تهران در خصوص شركت پژوهشگران و نوآوران دانشگاه تهران اطلاعیه‌ای صادر كرد.
در این اطلاعیه آمده است: بر اساس مقررات قانونی و مصوبات وزارت علوم، صدور هرگونه مدرك درسطح همتراز و معادل و مشابه آن، توسط هر شخص حقیقی و حقوقی ممنوع بوده و غیرقانونی است و دانشگاه تهران نیز هیچ گونه مجوزی برای صدور چنین مداركی به هیچ مركزی صادر نكرده است.
در این راستا تمامی مداركی كه توسط شركت پژوهشگران و نوآوران دانشگاه تهران صادر شده بی اعتبار بوده و مورد تایید این دانشگاه و وزارت علوم نیست.
آگهی انحلال این شركت نیز كه در روزنامه رسمی كشور به شماره 20600 مورخ 2/9/1394 صفحه 47 منتشر شده و در نشانی سایت آن شركت نیز اطلاع رسانی شده در نشانی http://www.rrk.ir/News/ShowNews.aspx?Code=12487493 و http://utri.ir/fa/ قابل دسترسی است.

** دانشجویان، پرچمدار اردوهای راهیان نور بعد از دوران دفاع مقدس
جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: دانشجویان بعد از دفاع مقدس پرچمدار راهیان نور بودند تا این اردوها توسعه كمی و كیفی پیدا كرد.
به گزارش ایرنا از دانشگاه فنی و حرفه ای، نشست قرارگاه راهیان نور دانشجویی علم الهدی به منظور بررسی اعزام كاروان های راهیان نور دانشجویی در محل سالن جلسات دانشگاه فنی و حرفه ای كشور برگزار شد.
سردار علی فضلی با بیان اینكه رهبر انقلاب در حوزه فرهنگی به موضوع شهدا و راهیان نور تأكید ویژه‌ای دارند، خاطرنشان كرد: دانشجویان، پس از دفاع مقدس، پرچم دار راهیان نور بودند و آنان این مسیر الی الله را زنده نگه داشتند تا اینكه راهیان نور توسعه كمی و كیفی پیدا كرد.
وی افزود: اگر از ارزش‌های انقلاب اسلامی فاصله بگیریم، ممكن است هر اتفاقی رخ دهد و سعی كنیم از انس با ولایت، ارزش‌ها و دفاع مقدس غفلت نكنیم.
جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین یادآورشد: امروز در كشورمان راهیان نور به بزرگترین عملیات اثرگذار فرهنگی همه اقشار و دستگاه ها تبدیل شده است. در واقع تمامی مجموعه های لشكری و كشوری در این امر مهم سهیم هستند.
وی ادامه داد: سال گذشته بیش از ۵ میلیون نفر در كل كشور به اردوهای راهیان نور اعزام شدند و در این جلسه پیش بینی شد كه امسال استقبال خوبی از اردوهای راهیان نور دانشجویی صورت خواهد گرفت و این اعزام ها، صعود بیشتری خواهد داشت.

** وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به استان زنجان سفر می كند
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با هدف دیدار با دانشگاهیان و بازدید از دانشگاه ها و مراكز آموزش عالی، روز پنچ شنبه ۷ دی ماه به استان زنجان سفر می كند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، محمد فرهادی در طول این سفر یك روزه، از دانشگاه زنجان بازدید و با شورای این دانشگاه، اعضای هیئت علمی و نمایندگان تشكل های دانشجویی، انجمن های علمی و كانون های فرهنگی و هنری این دانشگاه دیدار و گفتگو خواهد كرد.
بازدید از پروژه های عمرانی در دست اجرای دانشگاه زنجان و همچنین بازدید از دانشگاه تحصیلات تكمیلی علوم پایه زنجان از دیگر برنامه های وزیر علوم در این سفر یك روزه است.
برنامه­های سفر وزیر علوم تحقیقات و فناوری و هیات همراه در آستانه سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، با حضور وی در یادمان شهدای گمنام دانشگاه زنجان آغاز می شود.
فراهنگ**9187**1027**دریافت كننده: حمیدرضا بازگشا** انتشار دهنده: جواد دهقانی